Galerii: "Laulud sõdurile" kontsert toimus tänavu Taara kaitseväelinnakus

Võrus toimus 6. juunil heategevuslik kontsert "Laulud sõdurile", kus lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester. Kontserdil osalesid president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur, Kaitseväe juhataja Martin Herem ja paljud teised.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saab toetust 66 last.

Tänavu toimus kontsert esimest korda Taara kaitseväelinnakus, kus oli muusikalisest peost osa saamast ka 700 ajateenijat ning liitlaste esindajat.

Kontserdil kõlas uues koosseisus 1996. aastal Eestile Eurovisioonil viienda koha toonud lugu "Kaelakee hääl" Jüri Pootsmanni ning Maarja-Liis Ilusa esituses; Lenna tegi kummarduse eelmisel aastal meie seast lahkunud Eesti muusika suurkujule Riho Sibulale looga "Lennelda priiks"; Mihkel Raud esines oma isa Eno Raua loodud palaga "Sõidulaul"; Sissilt sai kuulda nii tema enda lugu kui ka meie muusika kullavaramusse kuuluvat hitti "Sinu hääl"; Jaan Pehk, kes 1993. aastal Võrus lenduriks õppis, esitas loo "Vastust teab vaid tuul"; Suured Tüdrukud panid kogu linnaku endaga kaasa laulma looga "Ära möödu must lähedalt".

Kontserdil astus ka üles fondilt toetust saav 13-aastane Martamai lastekooriga So-La-Re. Õhtut juhtisid Piret Laos ja Taaras aega teeninud nooremseersant Karl-Erik Taukar. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. 

"Ma olen väga tänulik Carolin Illenzeeri fondile, kontserdi produtsentidele ja muusikutele, mitte ainult muusikalise elamuse eest, vaid ka riigikaitsjate teenistuse tunnustamise eest. Kogu ettevõtmine on märk sellest, et meie teenistust väärtustatakse ühiskonnas. See annab meile täiendavat jõudu ja motivatsiooni ning kokkuvõttes teeb terve meie riigi paremaks," lausus Kaitseväe juhataja Martin Herem.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: