Jazzkaar kutsub esimest korda toimuvale laste džässifestivalile Kräsh

Villemdrillem
Villemdrillem Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

10.-11. juunini toimub esimest korda Tallinna laste džässifestival Kräsh, mis täidab Eesti Noorsooteatri muusika, laste ja noortega.

Jazzkaare ja UNESCO muusikalinna Tallinna eestvedamisel toimuval kogupere festivalil astuvad teiste seas üles Villemdrillem, Kadri Voorand, Alika jpt.

Kahepäevane rütmimuusikast inspireeritud festival kostitab osalejaid õpitubade, kohtumiste, vestlusringide ning kontsertprogrammiga. 

Kräshi põhiprogrammi kokkupanemisel said noored ise kaasa rääkida. "Festivali programmi koostades saime lastega kokku ja viisime koolides läbi küsitlusi, et saada teada millised artistid noorte südamed põksuma panevad. Nii leiab peaesinejate seast Eestit äsja edukalt Eurovisioonil esindanud Alika ja ühe tuntuima noore räppari Villemdrillemi. Festivali avab tantsulise kavaga Tanja Mihhailova ning pühapäeval kohtuvad perede kõige pisemad laste seas ülipopulaarse Lolala perebändiga. Veel saab kuulda vokaalse meisterlikkuse poolest tuntud Kadri Voorandit, kes esineb koos multiinstrumentalisti ja põnevate pillide meisterdaja Silver Sepaga," selgitas festivali projektijuht Maris Aljaste .

Noorsooteatri black box'i noortelaval esinevad lapsed ja noored ise, tuues publikuni 13 minikontserti. Lavale astuvad MUBA bigband & solistid, Drive It Up kitarrikooli ansambel Crash, noorte folkansambel Uurikad, Meero Muusiku vokaalansambel Indigo, Gustav Adolfi gümnaasiumi muusikakooli rütmimuusika ansamblid, Arsise kellade kooli noorteansambel, Saue muusikakooli ansambel, laulustuudio Laulumarjad, kandleduo koosseisus Miia Polding ja Paulina Andrejeva, Kräsh muusikalaagri rütmiansamblid ning Muusikalikooli laululinnud. 

Kahel päeval toimuvates töötubades innustatakse lapsi ja noori muusikasse sukelduma. Osaleda saab aafrika trummide, beatbox'i, taskusüntesaatorite, hääleimprovisatsiooni, teatrimaketi meisterdamise ja laulukirjutamise õpitubades. Lisaks on lastel võimalus kohtuda vestlusringi formaadis Alika ja Villemdrillemiga. Inger, Marianne Leibur ja Janno Trump räägivad muusikute elust ning noorsooteatri näitlejad Laura Kukk ja Karl Sakrits annavad näpunäiteid, kuidas saada näitlejaks. 

Festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm rõõmustab, et täitumas on Jazzkaare ammune soovunelm: "Oleme pikalt unistanud sellest, et saaksime luua inspireeriva muusikaharidusliku rütmimuusika kallakuga programmi lastele ja äratada noortes juba varajases eas armastuse rikkaliku ja mitmekesise muusikamaailma vastu."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: