Reedel algasid Tallinnas vanalinna päevad

{{1685712240000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Reedel algasid 41. Tallinna vanalinna päevad, mille käigus toimub nädalavahetuse jooksul enam kui 300 sündmust. Festivali avamine toimus kell 19 Niguliste kiriku kõrval asuval pealaval.

Vanalinna päevade pidustused algusid suure rongkäiguga läbi vanalinna ja avakontserdiga Niguliste kiriku juures, kus esines soulilaulja Rita Ray. Päeva lõpetab pealaval TTÜ puhkpilliorkestri kontsert "Sambasammul suvesse". 

Vanalinna päevade seekordne juhtmõte "Värske vaade" võtab tähelepanu alla kestliku linnaruumi, keskkonnasõbralikkuse ning kogukondliku kultuuri, millest tulenevalt on  programmi koostamisel tehtud tihedat koostööd asumis tegutsevate kultuuriasutuste ja elanikke ühendava vanalinna seltsiga. 

"Lisaks sellele on suur hulk programmist muuseumite päralt, kuhu oodatakse inimesi osa saama erinevatest töötubadest ja ekskursioonidest, lisaks on toimetamas pärimusküla, lasteala, lemmikloomaala Toompargist. Lõppakord kuulub Estonian Voicesile, Vaike Eplikule ja Eliidile," rääkis vanalinna päevade korraldusjuht Egle Loor.

"Ma väga ootan vanalinna päevi ja ma külastan tavaliselt mitut üritust ja tean, vaatan, millal, kus on kontsert. Väga ootan ja homme tulen ka," ütles vanalinna päevade külastaja Anna.

Kokku on pühapäeva õhtuni vältavate vanalinna päevade programmis enam kui 300 sündmust, sh mitmekülgne kontserdiprogramm, kus eri lavadel astuvad üles Regatt, Sissi, Jarek Kasar ja Jaan Pehk, Duo Ruut, Mari Jürjens, Tallinna Kammerorkester, Littorina Saxofone Quartet, TTÜ puhkpilliorkester, Estonian Voices, Vaiko Eplik & Eliit jpt.

Lisaks toimub kümneid ringkäike ja tuure vanalinna parkides ning muuseumites, tegevust kogu perele leiab pärimuskülast ning laste- ja noortealalt Lahela. 

Vanalinna päevad toimuvad 2.-4. juunini.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: