Ornitoloogiaühing kutsub linnuvaatlejaid loendama pesitsevaid linde

Hallrästas poegadega.
Hallrästas poegadega. Autor/allikas: Lauri Rantala/Flickr (CC BY 2.0)

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid kuni 15. juunini osalema haudelinnustiku punktloendusel, mille eesmärgiks on jälgida meil pesitsevate lindude arvukuse muutusi.

Loendust tegema on oodatud nii uued kui ka juba varem osalenud vabatahtlikud, kes tunnevad ära meie tavalisemad linnud välimuse, laulu ja häälitsuse järgi. Eriti oodatud on punktloenduste läbiviimine Kesk- ja Lõuna-Eestis.

Loendusperioodil 25. maist kuni 15. juunini tuleb teha enda valitud rajal üks loendus. Osaleja saab ise valida loendusraja, kus tuleb fikseerida 20 loenduspunkti, mis paiknevad üksteisest vähemalt 300 meetri kaugusel. Loendust tuleb teha ilusa ilmaga varahommikul alates päikesetõusust ning igas loenduspunktis tuleb viie minuti jooksul kirja panna kõik kuuldud ja nähtud liigid. Samal rajal tuleb loendusi teha igal aastal, sest pikad ja ühtlased andmeread annavad usaldusväärsemad tulemused.

Ühing palub huvilistel enne loenduse tegemist tutvuda hoolikalt juhendiga. Uue loendusraja paigutamiseks tuleb ühendust võtta koordinaatori Renno Nellisega aadressil [email protected].

Punktloendustel kogutud andmeid kasutatakse nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt erinevate analüüside ja uuringute tegemisel. Mullu oli punktloenduste seireprojekti 40. loendushooaeg ning vabatahtlikud tegid loendusi 63 rajal, mis on rekord läbi aegade.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: