An-Marlen andis välja debüütalbumi ja albumifilmi "Iseendale"

7. juunil toimub Fotografiskas An-Marleni albumi esitluskontsert, kus lisaks uuele muusikale on põhirõhk albumi visuaalsel maailmal.
7. juunil toimub Fotografiskas An-Marleni albumi esitluskontsert, kus lisaks uuele muusikale on põhirõhk albumi visuaalsel maailmal. Autor/allikas: Henri Väljak

Popartist An-Marlen avaldas neljapäeval enda debüütalbumi "Iseendale", millega koos ilmus ka albumifilm.

"Mulle ei jõua tegelikult veel kohale, et täna ongi kätte jõudnud see päev, kui minu debüütalbum ilmavalgust näeb. See protsess on kestnud juba kaks aastat ja ma olen niivõrd elevil, milline on kuulajate reaktsiooni ning millistest lugudest kujunevad inimeste lemmikud. Ma panin sellesse albumisse oma südame ja hinge. See on album iseendalt iseendale," kommenteeris An-Marlen. 

Albumi miksis ja masterdas José Diogo Neves ning produtsendid olid An-Marlen ise ("Once I Was Falling In Love" ja "Iseendale"), Vaiper Despotin ("Iseendale"), Samoginson ("Kaelani vees"), Boipepperoni ("Lasin sul minna"), Majestim ("Mesimagus", "Soovin, et sa"), Bisweed ("Tunnen Puudust") ning oma panuse andis kitarrist Robin Mäetalu ("Iseendale").

Albumiga koos ilmus artisti Youtube'i kanalisse ka albumifilm, kus igale loole on lavastaja Henry Parelo tehtud muusikavideo. Filmis kannab An-Marlen kuue erineva Eesti disaineri – Aldo Järvsoo, Vilve Unt, KÄT Stuudio, August, Xenia Joost, Lotte Jürjendali – loomingut ja Ukraina brändi We Heat rõivaid.

"Albumifilmi protsess kestis umbes-täpselt aasta. Selle aja jooksul põrgatasime Ingliga erinevaid ideid ja variante, kuidas kõik videod lahendada. Tahtsime, et igal videol oleks mingi eriline mõte, kas asukohas, näiteks Hiiumaa, mis on meile mõlemale väga südamelähedane, või siis kattuks video lüürikaga, nagu autode keerlemine "Mesimagusas"," selgitas Parelo.

"Kuigi kavand oli paigas, siis ei olnud see päris kivisse raiutud, nii et võtetel jäi võimalus improviseerida ja lõpptulemusena saime isegi kihvtimad kaadrid kui algul planeeritud," lisas ta.

7. juunil toimub Fotografiskas albumi esitluskontsert, kus lisaks uuele muusikale on põhirõhk albumi visuaalsel maailmal. Neljapäeval, 25. mail toimub intiimne Muhe Live kontsert Põhjala Tehases KÄT Stuudios.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: