Kilingi-Nõmme kunstnik joonistas suurele maakivile ilvese

Foto: ERR

Kilingi-Nõmmes leidub mitu huvitavat taiest, mille autor on kohalik kunstnik Tanel Šubin. Tema viimane töö on suurele maakivile joonistatud ilves. Ilves on Saarde valla vapiloom.

Ilves sai maakivile joonistatud valla tellimusel ja seda näitab Tanel Šubin erilise uhkusega. Valmis tegi ta selle paari päevaga. Enne värvis kivi ilmastikukindla värviga mustaks.

Kui bussijaama juurest, kus ilvesega kivi asub, üle tee minna, leiab Šubini kuue-seitsme aasta taguse töö, laua kahe istmega. Ilusad ja omanäolised, aga aeg on nende kallal juba tugevasti hammast proovinud.

Üldiselt teeb Šubin kõiki töid. Talle meeldib, kui teda kutsutakse näiteks õunapuude oksi lõikama, sest ta on arboristiks õppinud. Kunstnikuks on ta samuti õppinud.

"Huvi on tegelikult vastastikune. Mulle öeldakse, et tule tee see valmis ja ma olen lihtsalt vastu tulnud neile. Kogu vastus," rääkis Šubin.

"Oskused on tulnud Tallinna kunstikoolides ja Tartu kunstikoolist, mida ma ei lõpetanud. Aga noh, tühja sellega," ütles kunstnik, kes teeb ka metsatööd ja ehitust ning mängib kitarri.

Šubin ütles, et ideed tulevad kosmosest. Ja kui keegi tuleb tema juurde oma ideega, siis ta teeb selle hea meelega teoks. Enamasti on ta töödes mingi vimka ka sees.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: