Galerii: Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia Kadriorus

{{1683017940000 | amCalendar}}

Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf külastab president Alar Karise kutsel koos kuninganna Silviaga teisipäevast neljapäevani Eestit.

Teisipäeva hommikul tervitas kuningapaar Vabaduse väljakul sinna kogunenud rahvast ja asetas pärja Vabadussõja võidusamba jalamile.

Seejärel sõideti koos Alar ja Sirje Karisega Kadriorgu, kus kuningapaar istutab Kadrioru parki tamme. 1929. aastal istutas Kadriorgu parki tamme Rootsi kuningas Gustav V ning 2018. aastal istutasid tamme kroonprintsess Victoria ja prints Daniel.

Teisipäeval kohtuvad Nende Majesteedid Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia riigikogu esimehe Lauri Hussari ja peaminister Kaja Kallasega.

Pärastlõunal toimub Niguliste kirikus Rootsi kuninga ja kuninganna auks muusikalise kingitusena pidulik kontsert. Kõlab Eduard Tubina, Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Tõnu Kõrvitsa, Cyrillus Kreegi ja teiste eesti heliloojate looming. Kontserdil astuvad üles Hans Christian Aavik, Vox Clamantis, DuObsolute, ERSO kammerkoosseis, VHK keelpilliorkester ning dirigendid Jaan-Eik Tulve, Kaspar Mänd ja Rasmus Puur.

Niguliste muuseumis tutvuvad Rootsi kuningas ja kuninganna koos president Karise ja Sirje Karisega näitusega "Michel Sittow Põhjas? Altariretaablid kahekõnes", mis on Eesti Kunstimuuseumi ja Hälsinglandi muuseumi ühine uurimisprojekt ja keskendub kahele hiliskeskaegsele altariretaablile, Tallinna Kannatusaltarile ja Bollnäsi Püha Hõimkonna altariretaablile Rootsis.

Samuti külastavad Rootsi kuningas ja kuninganna koos Eesti presidendipaariga kommunismiohvrite memoriaali Maarjamäel ning süütavad seal mälestusküünlad. Visiidi esimese päeva õhtul annavad president Alar Karis ja Sirje Karis Rootsi kuningapaari auks riigiõhtusöögi Viimsi Artiumis. 

Rootsi kuningapaari rolli Rootsis lahkas teisipäeval "Ringvaates" seal kaua elanud Yoko Alender:

Reedel kell 20.30 on ETV eetris külaskäiku kokkuvõttev saade "Rootsi kuningas Karl XVI Gustav ja kuninganna Silvia visiit Eestisse".

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: