Galerii: legendaarne diktor Marite Kallasma tähistab 75. sünnipäeva

ETV legendaarne uudistediktor Marite Kallasma tähistab 28. aprillil oma 75. sünnipäeva.

ERR Menu pani Marite Kallasma 75. sünnipäeva puhul kokku galerii diktorist läbi aastate.

1967. aastal Eesti Raadiosse tööle tulnud Marite Kallasma siirdus Eesti Televisiooni 1976. aastal. Televaatajateleon ta tuttav eelkõige "Aktuaalse kaamera" uudistest. Lisaks on Kallasma aastaid ka eetrinõustajana uusi teletegijaid koolitanud.

ETV 65. sünnipäevaks valminud saates rääkis Kallasma oma karjääri algusest AK-s. "Olin väga noor Eesti Televisiooni programmiteadustaja, kui mind kutsuti "Aktuaalsesse kaamerasse"," meenutas ta, lisades, et polnud esialgu pakkumisest vaimustuses. "Samas teades, et see on maja, kust tulevad sellised uudised, mida inimesed jälgivad kriisihetkedel, väga rasketel või ka rõõmsatel hetkedel... siis ma mõtlesin, et iseenesest on suur au selles saates olla."

Kallasma pikaajalist tööd ja panust televaldkonda tunnustati 2020. aasta Eesti filmi- ja teleauhindade galal. 2008. aastal pälvis Kallasma president Toomas Hendrik Ilveselt Valgetähe V klassi ordeni.

Telelegendist on valmimas ka värske portreesaade, mis jõuab ETV eetrisse mai teises pooles.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: