X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mahavok annab suurkontserdi: eelmisel aastal jäi kloostrisaal väikseks

Möödunud aastal tähistas Mahavok 40. tegutsemisaastat. Ansambli asutajaliige ja helilooja Heini Vaikmaa rääkis Vikerraadio hommikuprogrammis eesseisvast suurkontserdist ning mõtiskles ka Mahavoki ebaselge tuleviku üle.

"Mahavoki kõikidel liikmetel on väiksed lapsed sirgumas ja see tuli lastekasvatamise teemaline lugu," tutvustas Vaikmaa ansambli möödunud aastal ilmunud singlit "Mängude aeg", mis tuli välja koostöös Jarek Kasariga. "See on natuke veider lugu," muigas ta, viidates loo helikeelele.

26. ja 27. juulil toimub Mahavokil Padise kloostri ja mõisa pargis kontsertprojekt "Sähvatus". Vaikmaa sõnas, et on esinenud Padises igal aastal juba 15 aastat järjest. "Koroona ajal oli isegi kaks kontserti."

"Eelmisel aastal jäi kloostrisaal väikseks, teisel ja kolmandal kontserdil ei mahtunud kogu publik saali ära," meenutas ta. "Seekord on plats väga suur ja keegi ei jää ukse taha."

"Tehiliselt on see väga kulukas – me ei tee seda lihtsalt raha pärast," rääkis Vaikmaa, et tänapäeval tahab ta anda kontsertidega hea show, mitte lihtsalt esineda. "Endal peab ka huvitav olema."

Vaikmaa sõnas, et Mahavoki tulevik on hetkel ebaselge. "Kõik oleneb sellest, kuidas meie tervised vastu peavad ja kas meil on midagi huvitavat välja pakkuda."

"Me oleme siin kümme aastat lubanud," muigas ta, et ansambel on ennegi tegevuse lõpetamisele mõelnud, kuid veel seda välja ei kuulutata.

Toimetaja: Maiken Tiits, intervjueerisid Kirke Ert ja Taavi Libe

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: