Viljandi pärimusmuusika festival kogub kokku märsid, sallid ja kampsunid

Viljandi pärimusmuusika festival
Viljandi pärimusmuusika festival Autor/allikas: Aron Urb

Viljandi pärimusmuusika festivali kunstitoimkond kuulutas välja kogumisaktsiooni, kutsudes üles inimesi festivaliala kujundamiseks saatma kampsuneid, salle ja kootud või kangast õlakotte, mis ei leia oma peres enam kasutust.

Ümmarguse tähtpäevaga folgipeo algusaegu meenutades tuli festivali peakunstnikul Triin Amuril idee siduda kujunduselemendid rahvasuus festivalipublikule omistatud tiitlitega märsilohistajad, sallitallajad ja kampsunid. 

"Enda kulul veidikene nalja visata on igati tervislik. Me oleme näinud sadade vabatahtlike ja tuhandete külastajate soovi igal aastal jälle kokku tulla ning loodame nüüd, kus lumi on sulanud, et paljud kasutusest välja jäänud kudumid leiavad endale nende kaudu pärimusmuusika festivalil uue elu," sõnas festivali pealik Ando Kiviberg.

Festivali peakunstniku Triin Amuri sõnul on oodatud puhtad ehk kindlasti läbi pestud kampsunid, sallid ja kootud õlakotid. "Igasugused kampsunid on teretulnud. Need võivad olla aukude, paranduste ja kandmisjälgedega, ainus kriteerium on meie jaoks tõesti puhtus," märkis Amur.

Korraldajad sõnasid, et annetada võib ka täiesti terveid või kandmata kampsuneid. Nendest tehtud valik pannakse müüki festivali poodi ning tulu annetatakse heategevusele.

Oma annetuse võib viia Viljandi Pärimusmuusika Aita või saata pakiautomaadiga Viljandi bussijaama Omniva või DPD pakiautomaati – sel juhul tuleb kontaktisikuks märkida Triin Amur ning pakk saata numbrile +372 5395 6702. Kogumine on avatud juuni lõpuni.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: