ERM tähistab sünnipäeva uue näituse ja estraadikontserdiga

Eesti Rahva Muuseum
Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: Simo Sepp

Sel reedel 114-aastaseks saava Eesti Rahva Muuseumi sünnipäevanädalasse mahub Oskar Kallase stipendiumi saaja väljakuulutamine, uue näituse avamine, suur estraadikontsert ning pannkoogipühapäev koos munade veeretamisega. Sünnipäevahommikut alustab muuseumirahvas koos "Terevisiooniga", mis muuseumisse külla läheb.

ERM-i sünnipäeval, 14. aprillil avatakse muuseumi uus näitus "Sõnumid kolmnurgas. Näitus Eesti 20. sajandi suveniirrätikutest". Väljas on üle poole tuhande nõukogudeaegse suveniirrätiku, mis loodud mh laulupidudeks, linnade ja asutuste tähtpäevadeks ning ka 1980. aasta olümpiamängude Tallinna purjeregati jaoks. Tutvuda saab ka rätikute annetajate lugude ja tekstiilidisainerite kommentaaridega.

Samal päeval antakse ERM-is üle Oskar Kallase stipendium tunnustusena pikaajalise silmapaistva professionaalse ning loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal. Samuti antakse üle Ferdinand Linnuse kolleegistipendium ERM-i töötajale ning kuulutatakse välja ERM-i giidipreemia saaja.

Sünnipäevaõhtul kõlab estraadikontsert "Jaa-jaa-jah, kõll!", mis on pühendatud Arved Haugi 100. sünniaastapäevale. Koos Estraadiraadioga on laval Arved Haugi lapselaps Robert Linna ning Uku Suviste, Elina Martinson, Marten Kuningas ja Liisi Koikson.

Kontserti juhivad näitlejad Piret Krumm ja Robert Annus ning lauludele on selleks õhtuks uued seaded teinud Tanel Aavakivi ja Priit Sootla Estraadiraadiost. Kontserdi kunstiline juht on Toomas Lunge.

Sünnipäevanädala lõpetab keskpäeval algav pannkoogipühapäev. Kui möödunud pühapäeval otsisid külalised ERM-i teemapargis peidetud pühademune, siis nüüd saab aimu, mis on munaloomka ning kuidas käib munaloomkal pühademunade veeretamine.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: