Laupäeval selgub "Rakett 69" võitja

"Rakett 69" Autor/allikas: Vesilind

15. aprillil jõuab finaalini teadusvõistlus "Rakett 69", kus Gustav Adolfi gümnaasiumi abituriendil Joosep Lukinil ning Tartu Ülikooli arstitudengil Martin Veližaninil tuleb ehitada võimalikult täpselt töötav Rube Goldbergi masin.

Saatejuhi ja peakohtuniku Aigar Vaigu sõnul on 13. hooaeg möödunud põnevalt. "Oleme saanud kaasa elada 12 nutika noore huvitavatele ideedele vägagi eluliste probleemide lahendamisel," rääkis Vaigu. "Kuidas tarbida elektrit võimalikult efektiivselt, meisterdada ise hõõgpirn või kuidas oleks mõistlik jagada krediidiportfelli - võistlusel on osalejad saanud oma koolis omandatud teoreetilised teadmised praktikasse panna."

Finaalsaates tuleb Joosepil ja Martinil energia avastuskeskuses valmis ehitada 15 elemendist koosnev Rube Goldbergi ehk ahelreaktsiooni masin, mis töötaks täpselt 100 sekundit. Mõlema võistleja seadeldis peaks sisaldama erinevaid viiteid tema enda või võistkonnakaaslaste hobidele, aga ka viiteid varasematele saadetele, mis pakuks televaatajale äratundmisrõõmu. Eesti Teadusagentuuri välja pandud 15 000 euro suuruse teadusstipendiumi pälvib võistleja, kelle masin töötab võimalikult täpselt.

Joosepi mentoriks on finaalis Enefit Greeni projektijuht Elise Johanna Lill ning tema masinat aitavad kokku panna 13. hooaja raketlased Smaragda Luchia Sarana, Oliver Kongo ja Marten Mehide. Martini mentoriks on Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo ning teda abistavad Annika Tilga, Joosep Toom ning Lilian Hindrikson.

Lisaks selguvad finaalsaates mitmete teiste auhindade võitjad.

Teadusvõistluse "Rakett 69" suur finaal on ETV eetris juba sel laupäeval kell 19.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: