Krabulis on korraldatud paarikümmend aastat munade koksimise võistlust

Foto: ERR

Ida-Virumaal on Kaasikaia ja Kaasikvälja küla elanikud ja nende külalised esimest ülestõusmispüha tähistanud traditsioonilise munade koksimise võistlusega. Sel aastal läks esikoht Harjumaale Kose alevikku.

Sel aastal esikoha auhinna Harjumaale Kose alevikku viinud seitsme-aastase Eleanora Koordi sõnul oli võidumuna valimise retsept lihtne.

"Ema ostis munad, siis need pandi vee sisse keema ja siis me võtsime need välja ja hakkasime värvima," kirjeldas ta.

"Me niisama värvisime mune, aga kuna igal aastal on siin see võistlus, siis vaatasime, et igaühele jaguks üks muna sealt korvist ka kaasa võtta. Ma ise võistlesin ka Eleanora värvitud munaga," rääkis üks võidumuna valmistajatest, võitja ema Kristin Leola.

Kaasikaia ja Kaasikvälja küla ehk Krabuli elanikud ja külalised on tugevaima muna omanikku selgitanud üle paarkümne aasta.

"Väga äge, et selline väike küla korraldab siin sellist üritust igal aastal. Lapsed alati ootavad, et saaks kõik koos siin võistelda," ütles Leola.

Eleanora Koordi järel sai teise koha Kirke Oll ja kolmas koht kuulus Kersti Tammesaarele. Võistlejaid oli Krabulisse tulnud üle kolmekümne.

Kohale oli toodud ka jaanalinnumuna, kuid see osales väljaspool arvestust.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: