X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Vabaõhumuuseumis tähistatakse lihavõtteid vanade kommete kohaselt

Lihavõtted vabaõhumuuseumis.
Lihavõtted vabaõhumuuseumis. Autor/allikas: Eesti Vabaõhumuuseum

9. aprillil saavad külastajad Eesti Vabaõhumuuseumis osa pühademunade jahtimise mängust, suurest munakoksimisvõistlusest ja kauneima pühademuna valimisest.

Traditsioonilised pühadetegevused toimuvad vabaõhumuuseumi taludes ja õuedel pühapäeval kell 11-16.

Kolu kõrtsi ees suures pajas saab iga huviline värvida mune sibulakoortega. Kaunistatud munad võib tuua Kuie koolimajja pühademunade iludusvõistlusele, kus igaüks saab oma lemmiku poolt hääle anda. Võitja kuulutatakse välja ja autasustatakse vääriliselt kell 14.45. Seejärel saavad julgemad võtta mõõtu suurel munakoksimisvõistlusel.  

Päeva jooksul saab Sepa ja Härjapea talu ning Kuie kooli õuel osaleda 1930. aastatest inspireeritud munade otsimise mängus. Härjapea talu perenaisel valmivad maitsvad pühadetoidud. Lau külapoes saab kirjutada ja posti pista kauneid kevadpühade postkaarte, nii nagu see 1930. aastatel kombeks oli. Sepa talu õuel mängitakse vanaaja  lõbusaid lihavõttemänge: munade veeretamise võistlus, tehakse kukepoksi ja hüpatakse laual kõrgustesse.  

Kell 12 ja 14 algavad Kuie kooli ees linnuvaatlusretked ornitoloog Tiit Vohtaga Tallinna Linnuklubist. Kolu kõrts pakub külastajatele pühademenüüd ning tallialuses esineb kell 14.30 Kakumäe Veerise lasteaia laste ja vilistlaste kandleansambel Annely Martensoo juhendamisel.  

Sutlepa kabelis algab kell 15 ülestõusmispühade jumalateenistus, mida teenib õpetaja Toomas Paul.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: