Danel Pandre muusikutele pühendatud auhinnagaladest: Eestis jagatakse isegi vähe auhindu

6. aprillil toimub Erinevate Tubade Klubis kolmandat korda Eesti muusikaturu fookuspäev ning sama päeva õhtul jagatakse ka Eesti muusika ettevõtlusauhindu. "Terevisioon" kutsus sel puhul külla muusiku Danel Pandre, kes arutles, kas Eestis on piisavalt muusikutele ja muusikale suunatud auhinnagalasid või mitte.

Pandre sõnul on muusikaturu fookuspäeva idee mõtestada, milline on Eesti muusika olukord just praegusel hetkel ja kuhu see võiks edasi teel olla. Ta lisas, et Eesti muusikas ei ole ühte kõige tulisemat teemat, kuid on mitmeid, mida tuleks arutada, näiteks kontsertide piletimüük ning muusika salvestamise ja turundamise küsimused.

"Ühest küljest tundub paljusus hea, aga teisest küljest on küsimus, kust kohast inimesed info korraga kätte saavad," rääkis Pandre erinevatest sotsiaalmeediaplatvormidest, mis kontsertide pileteid vahendeid.

"Ma arvan, et auhindu on isegi vähe," sõnas Pandre, et tema arvates ei ole Eestis liiga palju muusikutele suunatud auhinnagalasid. "Selline tunnustus on muusikule väga oluline."

6. märtsil jagatakse ka Eesti muusika ettevõtlusauhindu, kus saavad teiste seas tunnustatud muusikaturundusega tegelevad isikud ja meediaväljaanded, muusikaürituste korraldajad ja muusikute tugistruktuurid. Auhindu jagatakse välja 28 kategoorias.

Toimetaja: Maiken Tiits, intervjueerisid Reimo Sildvee ja Katrin Viirpalu

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: