Kolme riigi noored tegid Lihulas loodusfilme

Foto: ERR

Matsalu loodusfilmide festival korraldas kolme riigi noortele rahvusvahelise laagri miniMAFF, kus õppisid noored filmikunsti ning tegid lühikesi loodusfilme. Noorte lühifilmid linastusid kolmapäeval Lihula kultuurikeskuse kinosaalis ehk samas kohas, kus sügiseti jõuavad ekraanile Matsalu loodusfilmide festivali linateosed.

Kolmapäeva hommikul sadanud lume tõttu jäi punane vaip Lihula kultuurikeskuse ette lahti rullimata, aga muu poolest oli miniMAFF noorte jaoks nagu päris festival. Ei puudunud ka publik.

Kinolinale jõudnud lühifilmid valmisid Eesti, Läti ja Rootsi noortel ühises Lääne-Eestis peetud laagris.

"Meie laager kestis viis päeva ja selle viie päeva jooksul noored said harjutada põhimõtteliselt kõiki etappe loodusfilmi tegemises," ütles laagri projektijuht Maris Altmann.

Linateoste montaaž käis mõnel juhul peaaegu esilinastuseni välja.

"Ma eeldasin, et piksleid ja kõike on palju rohkem näha ja kvaliteet on halvem, aga tegelikult nägi täitsa hea välja. Mõned helid olid paigast ära, aga muidu oli hästi," rääkis laagriline Elo.

Laagris jagasid osalejatele näpunäiteid oma ala professionaalid.

Noortele oli üllatuseks, et huvitava lühifilmi saab teha käepäraste vahenditega. Vaja on vaid ideed, täpset silma ja loodusetunnetust.

"See oli üllatav, et ma sain teha kõike oma telefoniga. Ma ei vajanud eritehnikat ja see oli väga lihtne," ütles laagriline Ludvig.

Kokku linastus Lihula kultuurikeskuses seitse lühikest loodusfilmi.

"See on väga ilus ja rahustav. Kui sa vaatad seda, siis see rahustab," rääkis laagriline Katrina loodusfilmi tegemise võlust.

Matsalu filmifestivali korraldajad loodavad, et miniMAFF-ist saab samasugune traditsioon nagu seda on sügiseti toimuv põhifestival.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: