Lauri Liiv "Aabitsa kukest": alguses oli hirmutav, et lavapartnerit ei ole

Näitlevad lauljad Ott Lepland ja Lauri Liiv rääkisid "Ringvaates" oma värskeimatest rollidest ning jagasid, mis on nende arvates näitlemise juures kõige keerulisem.

Lepland tunnistas, et tema jaoks on näideldes kõige keerulisem rollidesse sisse elamine ja iga rolli erinev väljendusviis. "Ma ise pole lavakoolis käinud ja erinevaid tehnikaid nii hästi ei valda," ütles ta. Viimati mängis Lepland näiteks kaks hooaega Rakvere teatris etendust "Tavaline ime".

Liiv sõnas, et tema ei oska ühte kõige keerulisemat asja näitlemise juures välja tuua, ent lisas, et näiteks muusikalid on tema jaoks lihtsamad kui draamaetendused. "Muusika dikteerib sulle juba mingisugused emotsioonid ette – kuidas tegelane olla võiks, kuidas ta käituma peaks," rääkis ta. "Kui sa draamažanris esimest korda tekstiraamatu avad, siis seal ei ole sulle mitte ühtegi meeleolu antud, on ainult üks tekst, mis võib esmapilgul tunduda väga kuiv ja mittemidagiütlev ... kõige keerulisem on selle ümber muusika ise tekitada ilma nootideta."

"Nüüd on see materjal sisse mängitud ja lavahirmu ma enam ei tunne," kommenteeris Liiv Andrus Vaariku lavastatud monotükki "Aabitsa kukk", millega ta alates möödunud aasta oktoobrist on juba umbes 40 korda lavale astunud. "Alguses on see hirmutav, et partnerit ei ole, aga mingi hetk – kui sa oled juba mingi hulga etendusi ära mänginud – on väga mõnus laval olla! Mitte kellegagi ei pea arvestama," muigas ta.

Lepland ja Liiv mängisid "Ringvaate" stuudios ka Reikopi juhtimisel lõbusat Eesti asukohtade äraarvamismängu.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: