Eesti Laulul neljanda koha saavutanud Meelik annab esimese avaliku kontserdi

Meelik
Meelik Autor/allikas: Marleen Muhuste

1. aprillil annab kontsertklubis D3 oma esimese avaliku kontserdi Eesti Laulul neljanda koha saavutanud ansambel Meelik. Kontserdi erikülaliseks on Ouu.

Endine Gustav Adolfi gümnaasiumi kooliansambel Meelik loodi, kui kitarrist Rain Parve värbas bändi solistiks lisaks tuttavatele bändipoistele Martin Petermannile ja Meelik Samelile ka kooli lauluvõistluse võitja Andres Kõpperi.

Bänd sai omale nime bändiproovist, kus poistel oli raskusi piisavalt tabava nime väljamõtlemisega. Kuna ansambli bassist Meelik tookord proovi ei jõudnud, leppisid poisid kokku, et karistuseks kannab ansambel edaspidi tema nime.

Meeliku liikmed on koos üles astunud erinevates koosseisudes, nagu näiteks 2012. aasta Eesti Laulult tuule tiibadesse saanud ansamblis Tenfold Rabbit. Aastatel 2011–2022 tehti küll bänditegemisest paus, ent mullu suvel tuldi taas kokku, et astuda üles Gustav Adolfi gümnaasiumi vilistlaste peol. Lisaks osaleti tänavusel Eesti Laulul, kus jäädi oma looga "Tuju" neljandale kohale.

"Kindlasti võib kontserdilt oodata muusikat, kuid tõenäoliselt ka pisut muud melu. Ja pigem vana muusikat, mida peaaegu keegi pole kuulnud. Kui hoolega kuulata, siis need lood sahisevad nagu vanad kassetid ja kurgus on tolmu maitse," lubas nelik.

Kontserdi erikülaliseks on Ouu ehk neljaliikmeline indie-bänd. Mitmetel puhkudel Eesti Tame Impalaks tembeldatud bänd viljeleb eelkõige kitarridest, süntidest ja vokaalharmooniatest kubisevat psühhedeelset indie-pop muusikat. Aastal 2023 tähistab Ouu oma 10. sünnipäeva. "Suur rõõm on Meeliku seltsis meie juubeliaasta kontsertidega algust teha," sõnasid Ouu liikmed.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: