Sibyl Vane ja Kaisa Ling Thing avaldasid naistepäeva puhul ühisloo "Hertsoginna"

Sibyl Vane ja Kaisa Ling Thing
Sibyl Vane ja Kaisa Ling Thing Autor/allikas: Pressimaterjalid

8. märtsil ilmus Sibyl Vane'i esimene eestikeelne singel "Hertsoginna", mis on valminud koostöös ansambliga Kaisa Ling Thing.

"Hertsoginna" on Sibyl Vane'i 2020. aastal ilmunud albumi "Duchess" nimiloo eestikeelne versioon. Loole tegi eestikeelse tõlke eesti bluusimuusik Kaisa Ling (ansamblist Kaisa Ling Thing). Koostöö kahe artisti vahel sai alguse möödunud aastal.

"Meie viimase stuudioalbumi "Duchess" keskmes olid naised ja emad, kelle elu keerukustest selle albumi lood erineval moel rääkisid. Möödunud aastal andsime välja heategevusliku kontsertalbumi Pärnu Naiste Tugikeskuse toetuseks. Albumi esitluskontserdil tulime selle looga esimest korda publiku ette "Hertsoginnat" esitama koos Kaisaga. Samal õhtul sündis ka plaan, et me salvestame selle loo mõeldes kõikidele neile naistele, kes täna Eestis vägivalla all kannatavad ja leppisime kohe kokku, et avaldame naistepäeval. Meie jaoks on see lugu jätk teemale, millega oleme juba mõned aastad tegelenud," selgitas bändi bassist Heiko Leesment.

Looga soovivad mõlemad artistid suunata tähelepanu vägivallaprobleemi levikule Eestis. Kaisa Lingi sõnul kõnetas mõte koostööst teda kohe.

"Kui meie esimesel kohtumisel Helena avas, millest lugu räägib, läks see mulle väga korda," ütles Ling. "See on päriselt põrgubingo, mida vägivalda kannatanud inimene tunneb. Ohvri jaoks on see tunne, nagu ta oleks vahepeal ära surnud. Seejärel ärkab ta ellu ning siis algab rulett uuesti."

"Hertsoginna" on Sibyl Vane'i esimene eestikeelne singel. Pala on salvestanud ja viimistlenud Siim Mäesalu. Loo salvestusel teevad Sibyl Vane'i ja Kaisa Lingi kõrval kaasa veel pianist René Allkivi (ansamblist Kaisa Ling Thing) ja Kristjan Kaasik (ansamblist Tanel Padar Band).

Kaisa Ling Thingi saab kuulata 8. märtsi õhtul Vabamus. Sibyl Vane astub üles 11. märtsil Rakveres oma 23. sünnipäeva tähistavas rokiklubis Kära Kants. 

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: