Koolinoorte teatripäev kutsub registreeruma töötubadesse

Eesti Noorsooteatri
Eesti Noorsooteatri "Ninasarvik" Autor/allikas: Eesti Noorsooteater

15. märtsil on Tallinna teatrimajadesse oodatud teatrihuvilised õpilased üle Harjumaa, et saada osa kümnetest töötubadest, treeningutest, aruteludest ja ekskursioonidest, mis toimuvad tänavuse, järjekorras juba kaheksanda, koolinoorte teatripäeva raames. Registreerumine teatripäeva sündmustele on nüüd avatud.

Koolinoorte teatripäev toimub tänavu suuremalt kui varem – noortele on kokku pandud 54 erinevat sündmust. Tegevusterohke päeva jooksul saab töötubades tutvuda nii sõna-, visuaal-, muusika-, raadio- ja tantsuteatri kui ka etenduskunstidega ning teatriõppe ja teatrikajastamisega, proovida lavavõitlust, butafooritööd, näidendite kirjutamist, näitlejatöö põhialuseid või grimmitegemist. Põnevatel ekskursioonidel saab näitlejate ja teatrijuhtide juhatusel sisse vaadata lavatagusesse maailma mitmes teatrimajas.

Teatripäeva puhul leiab Tallinna teatrite mängukavadest kaheksa noorele vaatajale sobivat lavastust ning külastada saab MUBA-s toimuvaid tasuta kontserte.

Kõik teatripäeva töötoad ja sündmused, välja arvatud teatrietendused, on tasuta.

Eesti Etendusasutusete Liidu (EETEAL) ellukutsutud Koolinoorte teatripäeva toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada. Esimene koolinoorte teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla teatris.

Koolinoorte teatripäeva korraldavad Eesti Noorsooteater, Eesti Draamateater ja Rahvusooper Estonia. Kaasa löövad ka enamik Tallinnas tegutsevatest teatrivaldkonnaga lähemalt ja kaugemalt seotud asutustest ning külla sõidavad ka kõik maakonnateatrid.

Rohkem infot, kuidas koolinoorte teatripäeva sündmustele registreeruda, leiab siit.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: