Ööfotograaf: eks see töö on ebameeldiv küll

Saates "Ringvaade" oli külas ööfotograaf Kristjan Madalvee, kes tõdes, et peamiselt tuleb tööd teha külmal ajal, mis teeb selle üsna ebameeldivaks.

Madalvee kinnitas, et palju inimesi tegeleb sama asjaga millega ka tema. "Muu fotograafia kõrvalt käivad paljud ka öösel väljas, kes päeval võib-olla ei jõua kuskile. Öö on variant, kus saab sellega tegeleda. /–-/ See ei ole mu töö, see on hobi."

"Kunagi, kui ma hakkasin fotograafiaga tegelema, käisin ka päevatööl. Päeval ei ole aega minna, aga tahaks minna, siis lähed õhtul. Pimedas on kihvtim. Salapärasem."

Ööfotograafile on hea aeg, pime aeg augusti keskpaigast umbes märtsi lõpuni. "See aeg on peamiselt külm, nii et eks ta on ebameeldiv küll," tunnistas ta. Ühtegi UFO-t ta oma kaamerasilma ette saanud ei ole. "Igasuguseid loomi on küll kuulda ja mõnda näha, aga UFO-sid ma ei ole näinud."

Madalvee ütles, et kõige sagedamini on näha satelliite, mida on tõesti palju ja tekib aastatega järjest rohkem juurde. "Kui tahaks puhast pilti, siis peaks Photoshopis päris palju vaeva nägema, et satelliitidest lahti saada."

Teised asjad on lennukid. "Kui oled Tallinna lennujaama lähedal, siis need lennukid on üsna eredalt näha."

Eestis on palju kohti, kus ööfotograafiat harrastada, sõnas Madalvee. "Kõik looduskaitsealad, kus on võimalikult vähe valgusreostust – Kõrvemaa, Soomaa. Hästi kihvt koht on Keri saar, sinna on küll raske saada. Seal on natuke Tallinna kuma, natuke Helsingi kuma, aga taevas on hästi ilus."

Sel nädalal nägi mitmel pool Eestis virmaliste vaatemängu ja Madalvee tõdes, et virmalised on asi, mis ajab teda ööfotograafina elevile küll. "Eestis on see ikkagi suhteliselt harv nähtus, et üldse nii silmaga ka näha oleks. Teinekord kaamera püüab kinni midagi natukene, aga et silmaga näha oleks – see ajab elevile."

Toimetaja: Merit Maarits, intervjueeris Marko Reikop

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: