ETV2 uues lastesaates avastavad maailma Luise ja Oliver

ETV2-s alustab esmaspäeval kell 18 uus lavastuslik lastesaade "Luise ja Oliver", mis pakub avastamisrõõmu kõige pisematele televaatajatele.

Peamiselt eelkooliealistele mõeldud uues lastesaates tervitavad vaatajaid Luise ja Oliver, õde ja vend, kelle ühisest tegutsemisest leiab nii mängulusti, avastamisrõõmu kui ka kasulikke teadmisi. Koolieelikutele sobivalt hakatakse koos näiteks arvutamist õppima, tehakse selgeks värvide põnev maailm ja tutvutakse lauakommetega.

Mänguliselt ja vahvalt õpivad lapsed maailma ja iseennast paremini tundma. Nii võtavad Luise ja Oliver arutada ka laiemad teemad nagu sõprus, selle tähendus ja olulisus. Kuigi saade sobib lastele vaatamiseks täiesti omaette, loodavad tegijad, et esmaspäevasest koosvaatamisest saaks peredes tore traditsioon, kus jututeemad kanduvad tele-ekraanilt kodudesse ja mängudesse.

Peategelasi kehastavad noored näitlejad Maarja Johanna Mägi ja Aaron Thor Härm, kes kaameratega sinasõbrad juba mõnda aega. Maarja Johanna Mägi on suurtel ekraanidel laineid löönud "Apteeker Melchiori" filmidega, kooliajal filmidega tegelenud Aaron Thor Härm on telehuvi saanud kaasa oma isalt, tuntud telekokalt Jazzilt. Uue saate telgitagustes tegutsevad mitmete laste- ja noortesaadetega seotud stsenarist-toimetaja Laura Kõrvits, režissöör Kristo Veinberg ja produtsent Kadi Katarina Priske.

"Luise ja Oliveriga" jätkab ETV2 aastakümnetepikkust traditsiooni hoida elus ilusas eesti keeles loodud ja just lastele mõeldud kodumaist telesisu, millele on teed rajanud nii "Lastetuba", "Saame kokku Tomi juures" kui ka "Buratino tegutseb jälle".

Luise ja Oliver kutsuvad tele-ekraani vahendusel külla esmaspäeviti kell 18. Iga päev leiab ETV2-s alates kell 15.30 lastele ja noortele mõeldud programmi nii anima- kui ka mängufilmide näol. Esmaspäevast neljapäevani on ETV2 kavas jätkuvalt noortesaade "Nova", kus reporterite ja saatejuhtide roll on noortele usaldatud.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: