Eesti Laulu finalistide lugusid hindab rahvusvaheline žürii

Alma
Alma Autor/allikas: Jordan Rossi

Eesti Laul 2023 finaalis hindab võistlustuslugusid ka tänavu rahvusvaheline žürii, kelle seas on Eurovisiooni eksperte ja maailma tippudega koostööd teinud muusikuid.

Eesti Laulu finalistide saatus on korraga nii rahvusvahelise žürii kui ka Eesti publiku käes. Hääletamine toimub kahes voorus, kus esimeses voorus lähevad arvesse nii žürii kui ka telefonihääletuse tulemused. Superfinaali pääsevad kolm enim hääli saanud lugu ning võitja selgitab välja telefonihääletus.

Finaali jõudnud lugusid hindab tänavu 11-liikmeline žürii, kelle seas on nii rahvusvaheliselt edukaid artiste, produtsente, laulukirjutajaid kui ka Eurovisiooni eksperte ja kohalike eelvoorude korraldajaid erinevatest Euroopa riikidest.

Alma (Soome)

Rahvusvahelliselt tunnustatud laulja ja laulukirjutaja, kes on oma loominguga kogunud digiplatvormidel üle 650 miljoni kuulamise. Läbimurdehiti "Chasing Highs" eest pärjati ta Ühendkuningriigis plaatina sertifikaadiga. Alma on kirjutanud laule koos tuntud artistidega nagu Ariana Grande, Miley Cyrus, Lana Del Rey, Charli XCX ja Tove Lo.

Birgit Simal (Belgia)

Teleprodutsent ja Eurovisiooni kohaliku eelvõistluse peakorraldaja Belgias.

Kat Reinhert (USA)

Berklee College'i professor, vokaalpedagoog, laulukirjutaja ja džässartist.

Lucas Gullbing (Rootsi)

Noor muusikaprodutsent, kes töötab Tambourine stuudios Malmös, kus on salvestatud näiteks Cardigansi suuremad hitid. Lucas on teinud koostööd ka Eesti džässartisti Tuuli Pruuliga.

Deban Aderemi (UK)

Maailma suurima Eurovisiooniblogi Wiwibloggs ajakirjanik ja laiade kogemustega Eurovisiooni lauluvõistluse spetsialist.

Matthew Tryba (USA)

Produtsent ja laulukirjutaja, kelle käsi oli mängus Taylor Swifti albumi "1989" valmimisel ja One Republicu "Counting Stars " loo juures, ta on töötanud nii Ariana Grande kui ka Maroon 5 albumite juures.

Anja Roglic (Serbia)

Teleprodutsent ja muusikatoimetaja Serbia rahvusringhäälingust, kes on kohaliku eurovisiooni lauluvõistluse peakorraldaja juba 12 aastat.

Joe Bennett (USA)

Muusikateadlane, kes on spetsialiseerunud popmuusika ja laulukirjutamise analüüsile, kes on muusikast kirjutanud üle 30 raamatu. Ta keskendub laulukirjutajate loomingulisele praktikale ja psühholoogiale. Kohtuekspertiisi muusikateadlasena nõustab ta juriste, kirjastajaid, artiste ja heliloojaid plagiaadi ja muusikalise sarnasuse küsimustes.

Tomi Saarinen (Soome)

Soome Live Nation tegevjuht. Ta on mitu aastat osalenud Soome Eurovisiooni eelvooru Uuden Musiikin Kilpailu žüriis töös.

Tim Hall (USA)

Berklee College'i professionaalse muusika õppejõud. Auhinnatud koolitaja, tekstimeister ja sõnasepp, kes on teiste seas jaganud lava näiteks Nappy Roots'i ja Aloe Blacc'iga.

Yves Shifferle (Šveits)

Avaliku-õigusliku SRF-i meelelahutusosakonna juht ja Eurovisiooni kohaliku eelvõistluse eestvedaja.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: