Presidendilt pälvisid teenetemärgi ka mitmed ERR-i töötajad

{{1675685040000 | amCalendar}}

President Alar Karis tunnustas teenetemärgiga ka mitmeid Eesti Rahvusringhäälingu töötajaid.

Iseseisvuspäeva eel tänab Eesti Vabariik oma teenetemärkidega inimesi, kelle töö ja tegevus on aidanud muuta Eestit paremaks, kaitstumaks, sõbralikumaks ja hoolivamaks. ERR-i ridadest pälvisid Valgetähe V klass teenemärgi:

Julia Bali – Raadio 4 peatoimetaja
Astrid Kannel – AK toimetaja ja ankur
Anne Raiste – AK toimetaja
Kristjan Svirgsden – AK operaator
Külli Tüli – Raadioteatri helirežissöör
Jaan Elgula – muusik ja raadioajakirjanik

Lisaks said Valgetähe IV klassi teenetemärgi "Õnne 13" produtsent Raivo Suviste, Vikerraadio "Loetud ja kirjutatud" saatejuht Maarja Vaino ning Vikerraadio päevakommentaari autorid Kaarel Tarand ja Rein Sikk (Valgetähe V klass).

Kui uudis presidendi teenetemärkidest tuli, tegi Astrid Kannel parasjagu Vikerraadios "Välistunni" otsesaadet. Nii saidki "Aktuaalse kaamera" kolleegid teda saate lõppedes raadiostuudios tõeliselt üllatada.

Kannel ütles, et oma paremad tööd on ta teinud nii, et teised pole tähelegi pannud. Parimad tööd on tema sõnul siiski veel ees.

"See on ajakirjaniku selline tavaline elupõli, et rasked ja südamesse minevad tööd, need kõnetavad eelkõige sind ennast, aga mõnikord teed jälle sellist asja, mis jääb sind jälitama kogu eluks. Ja mind on jäänud jälitama kogu eluks Vladimir Putinile esitatud küsimus," rääkis ta. "Me kõik mäletame, mida ta ütles Eesti kohta, aga vähesed mäletavad, mida ta ütles toona oma vastuse lõpus. Ta nimelt ütles, et Krimmi ta küll võtma ei lähe!"

Kolleeg Anne Raistele üllatust valmistada ei õnnestunud, tema oli teenetemärgi saamisest juba teadlik. Küll aga tõi ta esile oma kõige eredama mälestuse tööst "Aktuaalses Kaameras".

"Ma meenutaks oma esimest tulekut "Aktuaalsesse kaamerasse". Ma olin teisel kursusel, ma ei olnud veel 20 täis saanud, seisin "Aktuaalse kaamera" ukse taga, ja mul oli õudne hirm, et mis nüüd saab. Kas ma peaksin koputama, lööma ukse lahti, ütlema, tere, ma olen siin, või kuidasmoodi ma peaksin sinna "Aktuaalsesse kaamerasse" sisenema? Ja siis tuli üks vana töötaja, küsis, et lapseke, mis sa siin teed. Ma ütlesin, et ma tulin praktikale. Et, noh, tule siis sisse!" kirjeldas Raiste.

Operaator Kristjan Svirgsden on viimase aasta jooksul veetnud suure osa oma tööajast Ukraina sõjarindelt lugusid vahendades. Ent töö iseloomu tõttu on ta jäänud rohkem kaadri taha kui ise kaadrisse sattunud.

"Hea tunne on! Meie tööd on tunnustatud. Tunne on muidugi hea," ütles Svirgsden. Kõige rohkem südamesse läinud hetke oma tööst on tema sõnul raske välja tuua.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: