Nädalavahetusel saavad hoo sisse Koolitantsu maakondlikud tantsupäevad

Koolitantsu maakondlikud saavad hoo sisse
Koolitantsu maakondlikud saavad hoo sisse Autor/allikas: ressimaterjal

Pühapäeval saavad Tartus alguse festivali Koolitants 2023 maakondlikud tantsupäevad, mis lõpevad 18. märtsil Kuressaare kultuurikeskuses.

Maakondlikud tantsupäevad toimuvad lisaks veel Tallinnas, Valgas, Võrus, Rakveres, Pärnus, Paides ja Viljandis, tuues kokku noored tantsijad 4.–22. eluaastani.

Koolitantsu tantsupäevad on taas kolmeetapilised ehk peale maakondlike tantsupäevi toimuvad piirkondlikud tantsupäevad Pärnus, Viljandis ja Paides. Suurejoonelised lõppkontserdid toimuvad Ugala teatris 7. mail. 

Koolitantsu tantsupäevade kontserdijuht on Lääne-Virumaalt pärit laulja Kelly Vask, kes astus möödunud suvel üles Rakvere Vallimäel etendunud Koolitantsu Kompanii tantsulavastuses "Udus või ilmsi". 

Maakondlike tantsupäevade žüriisse kuuluvad tantsuõpetaja, kultuurikorraldaja ning punkansambli Propeller trummar Aneta Varts, endine balletiartist, õpetaja Maigret Peetson ning tantsukunstnik Joonas Tagel, kes ühtlasi juhivad ka tantsuõpetajate ja tantsude autorite osalusel toimuvaid vestlusringe. Nemad langetavad ka valiku piirkondlikele tantsupäevadele jõudvate tantsude osas, kus lõppkontserdil esinevate tantsude valiku teevad festivaliaasta kunstilised juhid Teet Kask ja Eliisa Sirelpuu. 

Sel aastal astub piirkondlikel tantsupäevade lavale koos festivalitantsudega üleriigilise Koolitantsu Kompanii 13. lend koreoregraaf Eliisa Sirelpuu uuslavastusega. Lõppkontserdil jagab tantsutruppidega lava ka Šotimaa rahvuslik noorte tantsukompanii ja erikülaline. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: