Galerii: "Rakett 69" alustab 13. hooaega põneva teaduslabürindiga

Teadussaatesse "Rakett 69" kandideeris sel hooajal rekordiliselt 146 noort. Pingelistes eelvoorudes suutis end parimast küljest näidata 22 nutikat õpilast, kes asuvad sel laupäeval hooaja avasaates teaduslabürinti läbima.

Proto avastustehasesse püstitatud teaduslabürindis ootab teadushuvilisi noori neli ülesannet, mis panevad nende teadmised ja oskused mitmel moel proovile - vaja läheb nii loovust kui ka loogikat. Näiteks tuleb hinnata kodumasinate elektrikulu, teada inimese siseelundite paiknemist ja tunda hästi geograafiat.
 
Teaduslabürindi ülesannete läbimist jälgivad saatejuht Aigar Vaigu, Tallinna reaalkooli õpetaja Anna Katt, Kood/Jõhvi tootejuht ning Harimiku looja Jüri-Mikk Udam ja Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Ott Maidre. Stardis annab võistlejatele hoogu IT-ettevõtja ja tüdrukute tehnoloogialiikumise HK Unicorn Squad asutaja Taavi Kotka, finišis ootab neid aga ETV spordireporter Alvar Tiisler.
 
Teaduslabürindi läbimisel pääseb "Rakett 69" põhivõistlusele vaid 12 parimat, kes hakkavad sinise, rohelise ja punase meeskonnana järgmistel laupäevadel lahendama mitmesuguseid teadusülesandeid.
 
Hooaja peavõitjat premeerib Eesti Teadusagentuur 15 000 euro suuruse teadusstipendiumiga. Lisaks peaauhinnale on tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad pannud välja rahalised auhinnad parimale tüdrukule ja silmapaistvaimale raketlasele, mõlema preemia suurus on 6000 eurot. Võitjat enim mõjutanud õpetaja saab 5000 euro suuruse stipendiumi.
 
Saatesarja kolm parimat saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

"Rakett69" 13. lend stardib Eesti Televisioonis laupäeval, 21. jaanuaril kell 19.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: