ETV2 teemaõhtu on pühendatud juubilar Külliki Saldrele

Külliki Saldre. Naine, kes ei anna alla
Külliki Saldre. Naine, kes ei anna alla Autor/allikas: Gea Kumpel

29. detsembril tähistas oma 70. sünnipäeva näitleja Külliki Saldre. ETV2 pühapäevane teemaõhtu on pühendatud just talle.

19.30 "Külliki Saldre. Naine, kes ei anna alla" (2022)

"Visadus võidab ka viletsad eeldused" – nii kõlab näitlejanna Külliki Saldre juhtlause elus ja teatris. Külliki Saldret on nimetatud ka Eesti teatri hästi hoitud saladuseks. Tema näitlejatee on kulgenud üha tõusvas joones ja seda tänu andele, töökusele, huumorimeelele ja visadusele.

Hiljuti 70. sünnipäeva tähistanud Külliki Saldre lugu jutustavad lisaks temale endale nii sõbrad, kolleegid kui ka lähedased.

Režissöör Maire Radsin, toimetajad Heleri All ja Meelis Kompus, produtsent Kadi Katarina Priske.

20.15 "Õnne, Leena!" (2002)

Vanemuise teatri lavastus. Autor Mart Kivastik, lavastaja Ain Mäeots, kunstnik Iir Hermeliin, muusikaline kujundus Toomas Lunge ja Ain Mäeots, valguskunstnik Ene Valge.

Osades Herta Elviste, Maimu Krinal, Tõnu Oja, Evald Aavik, Külliki Saldre, Liis Bender, Ao Peep, Helena Merzin ja Ain Mäeots.

21.50 "Tähelaev: Külliki Saldre" (2008)

Tasa sõuad, kaugele jõuad, oleks paslik öelda seekordse "Tähelaeva" külalise kohta. Särav draamanäitleja, kes läks kunagi lavakooli katsetele kindlas teadmises, et põrub niikuinii, kuid on aastakümnetega end tagaridadest suureks mänginud. Oma teed ja arengut võrdleb ta käimisega lõpmatut soosilda pidi. Mis aitaks hoida tasakaalu?

Vanemuise näitlejanna Külliki Saldre ja tema pere ning sõpradega, kellest paljud on samuti teatriga seotud, vestles Meelis Kompus. Režissöör Kalev Lepik.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: