ABBA hittloo "Chiquitita" autoritasud lähevad noorte naiste abistamiseks

Abba liikmed Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad ja Benny Andersson 2022. aastal Londonis.
Abba liikmed Björn Ulvaeus, Agnetha Fältskog, Anni-Frid Lyngstad ja Benny Andersson 2022. aastal Londonis. Autor/allikas: Scanpix/AP

ABBA andis hittloo "Chiquitita" välja juba 43 aastat tagasi. Ansambel tõdes, et lugu sai tehtud heategevuslikel eesmärkidel ning nad ei ole sellelt ise sentigi teeninud.

"Me andsime autoriõigused Unicefile," rääkis ABBA asutajaliige Björn Ulvaeus 1979. aastal välja antud singlist "Chiquitita" BBC-le antud intervjuus.

43 aasta jooksul on "Chiquitita" autoritasusid kasutatud erinevate Kesk-Ameerika riikide keeruliste probleemide lahendamiseks või leevendamiseks, nagu näiteks vaesus ja perevägivald.

Hetkel aitavad loo autoritasud tagada Guatemalas tüdrukutele ja noortele naistele paremat haridustaset. "Ma usun, et kõige pakilisem asi, mida siin maakeral teha tuleks, on noorte naiste ja tüdrukute mõjuvõimu suurendamine. See muudaks meie maailma," lausus Ulvaeus. "See on nii kurb, et kogu maailmas on kultuure ja religioone, mis lihtsalt ei anna tüdrukutele võrdseid võimalusi."

"Ma poleks oma kõige suuremates unistustes ka osanud oodata, et see lugu saab olema niivõrd kauakestev ja toob nii palju raha sisse. See on parim pärand, mida keegi võiks soovida," oli Ulvaeus õnnelik.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: BBC Entertainment

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: