Margus Saar tutvustas võõrapäraste sõnade korrektseid hääldusviise

Tänavuse "Jõulutunneli" saatejuht Margus Saar demonstreeris taas "Ringvaates", kuidas populaarseid võõrapäraseid sõnu ja nimesid korrektselt eesti keeles hääldada tuleks.

"Kuna eestlased loevad väga palju võõrkeelseid tekste, siis paljud võõrkeelsed sõnad on tulnud eesti keelde vale rõhuga," arvas Saar, kust tuleneb välismaisete sõnade eestikeelne nihkes hääldus. "Me peaksime kuulama eestikeelset toimetatud teksti."

Saar soovitas, et rahvusvaheliselt tuntud võõrapäraste sõnade ja nimede häälduse puhul võiks lähtuda rohkem keelest, kust sõna pärineb. Näiteks tõi ta rahvusvahelise korporatsiooni nime Ikea, mida paljud inimesed hääldavad inglise keelest lähtuvalt, kuid saatejuht arvas, et häälduse aluseks tuleks valida rootsi keel.

Saar demonstreeris stuudios ka selliste nimede nagu Michelin, Fotografiska, Katar, Nice ja sõnade baguette, croissant ja tiramisu õigeid hääldusviise.

"Alati peab kahtlema, sest info hulk on nii suur," tõdes ta lõpetuseks.

"Jõulutunnel" on ETV eetris pühapäeval, 25. detsembril kell 18.45. Saade keskendub sel korral diabeedihaigetele.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: