Arno Tamm avaldas sooloalbumi "Soe"

Arno Tamm
Arno Tamm Autor/allikas: Maike Tubin

Muusik ja helilooja Arno Tamm, kes on tuntud ansamblitest Tintura ja Levski, avaldas sooloalbumi "Soe".

"Enamus albumi muusikast on kirjutatud akustilisel kitarril, mis on minu jaoks hästi sooja ja vahetu kõlaga instrument," kirjeldas Tamm ja lisas, et ka muusika produktsioonis märkas ta ühel hetkel, et teeb valikuid pigem vahetu ja isiklikuma lähenemise kasuks. "Nii on siin plaadil tihti valitud dünaamiline ja aus esitus ülitäpse ja korrektse asemel."

Idee autoriplaadi tegemisest sündis heliloojal juba mitme aasta eest, kuid vahepeal on nii plaadi kontseptsioon, muusika kui ka maailm ise tohutult muutunud. "Päris keeruline, samas tohutu põnev on olnud jälgida, mis toimub ümberringi ja mu enda mõtetes," mainis ta ja tõdes, et samuti on hea olnud anda oma lugudele teatav ajaproov ja näha, millised tekstid ja palad kõnetavad teda ka 5–6 aastat hiljem.

Album koosneb kümnest loost, millest vanemad kirjutatud aastatel 2016. ja 2017. aastal ning värskemad tänavu sügisel. Plaadile jõudnud kümnest loost pooled on autori enda kirjutatud tekstidele, ülejäänud pool aga instrumentaalsed.

Kuula albumit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: