Joonas Plaan BBC-sse sattunud suusatamisvideost: sõitsin enne Toompeal soojaks

Joonas Plaan
Joonas Plaan Autor/allikas: Erakogu

Tallinna Ülikooli antropoloogia lektorist ja hobisuusatajast Joonas Plaanist filmiti ebaharilik video, kus ta Tallinnas Lühikesest jalast alla suusatab. Video jõudis ka BBC ilmateate Twitterisse.

"Ma elasin pikalt Kanadas St. John'sis, kus on lumetormid väga tavapärased. Linn on künklik, natuke San Francisco moodi, ja seal sõitsin samamoodi linnavahel ringi. Sattusin isegi kohalikku televisiooni," meenutas Plaan varasemaid linna vahel suusatamisi.

"See oli mul ammu bucket list'is. Ootasin õiget hetke," kommenteeris Plaan, miks ta Lühikesest jalast alla suusatada otsustas. Plaan tõdes, et laskumine ei olnud tema jaoks keeruline. "Ma sõitsin ennast Toompeal enne soojaks."

"Filmijaid oli tegelikult rohkem. Suusatasin kõigepealt Kalamajast vanalinna ning kui ma vanalinnas ringi suusatasin, olid inimestel telefonid käes, kes nähtavasti mind filmisid," rääkis ta ning tõdes, et isiklikult BBC-sse sattunud video filmijat Colin Higginsi ta ei tunne.

"Suusatamine teeb eestlased väga sõbralikuks ja toredaks – mind ei ole kunagi nii paljud võõrad inimesed teretanud," muigas Plaan, lisades, et ta oli nii mõnelegi teisele pealtvaatajale motivaatoriks suusatama minna.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: