Galerii: telelavastus "Buratino tegutseb jälle" tähistab 20. sünnipäeva

26. detsembril möödub 20 aastat telelavastuse "Buratino tegutseb jälle" esimese osa eetrisse jõudmisest. Suure sündmuse meenutamiseks panime arhiivimaterjalidest kokku galerii, mis sarja tegemisele tagasi vaatab.

2002. aasta detsembrist kuni 2005. aasta maini esmakordselt eetris olnud sarjas mängisid peaosi Priit Võigemast, Maria Annus, Anti Reinthal ja Karol Kuntsel. Aastate jooksul astus kõrvalosades üles 31 näitlejat ja Buratino väntas endale seltsi enam kui 80 inimest.

ETV on menukast sarjast teinud neli valikkogumikku, korraldanud koos ERSO-ga kontserdi ja välja andnud heliplaadi.

Laste telelavastuse idee kasvas välja lavakunstikooli 20. lennu diplomilavastusest "Burattino" Tallinna Linnateatris. Sarja stsenaristiks kutsuti Wimberg ehk Jaak Urmet. Laulude originaalviisid lõi Tauno Aints, režii eest hoolitsesid Karin Nurm, Salme-Riine Uibo ja Stina Kordemets, juhtoperaator oli Rein Lillmaa. Kunstnikutöö tegid Kaie Kal ja Siim Soop, grimeerisid Mare Bachman, Tiina Leesik ja Kairit Nieländer. Sarja toimetaja ja produtsent oli Margus Saar.

Buratino ja sõprade seikluseid saab järele vaadata Jupiterist.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: