Avati registreerimine Koolitants 2023 tantsupäevadele

Koolitantsu lõppkontsert
Koolitantsu lõppkontsert Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tantsukoolide, -stuudiote ja üldhariduskoolide rühmade registreerimine tuleva aasta Koolitantsu festivali piirkondlikele tantsupäevadele on avatud kuni 5. jaanuarini.

Koolitantsu sõnum "Tants on kunst" toob sel aastal fookusesse tantsu kui lava- ja etenduskunsti. Koolitants ootab osalema nii algajaid kui ka edasijõudnud 4-22-aastaseid tantsijaid, laste ja noorte tantsuõpetajaid ning noortega töötavaid koreograafe. Oluliseks peetakse eakohast lähenemist nii tantsude sisus kui ka vormis ning tantsijate oskuste rakendamist vastavalt nende võimekusele.

Koolitants 2023 tantsupäevad jõuavad üle Eesti publikuni jaanuarist kuni maikuuni ning seda taaskord kolmeetapilisena. Maakondlike tantsupäevade lavadele on oodatud kõik noored tantsuhuvilised nii tantsu- kui ka üldhariduskoolidest.

Valiku piirkondlikele tantsupäevadele pääsevate tantsude osas teeb žürii ning lisaks toimuvad ka vestlusringid juhendajatega. Seejärel teevad piirkondlikel tantsupäevadel osalevatest tantsudest valiku festivali kunstilised juhid ja Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii, otsustades, millistel tantsudel avaneb võimalus esineda 2023 aasta lõppkontserdil 7. mail Ugala teatris. Lõppkontserdid toovad lavale parima läbilõike Eesti tantsuhuvihariduse aasta lavatantsudest.

Sel aastal 29. korda toimuv festival teeb koostööd Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu, Eesti Noorte Tantsijate Ühenduse ja Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liiduga ning peab oluliseks Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu poolt välja töötatud tantsuhuvihariduse põhimõtteid.

Tantsude registreerimine Koolitants 2023 tantsupäevadele toimub aadressil koolitants.ee.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: