ETV2 teemaõhtu on pühendatud Tõnu Kargu 75. sünnipäevale

Tõnu Kark
Tõnu Kark Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Näitleja Tõnu Kark tähistas 4. detsembril 75. sünnipäeva ning ETV2 teemaõhtu on sel pühapäeval pühendatud just talle.

19.30 "Autoportree: Tõnu Kark" (ETV 2018)
1980. aastatel oli Eesti filmi kohta käibel ütlemine - Eesti film käib Karguga. Peaaegu ükski valmiv mängufilm ei saanud läbi ilma Tõnu Karguta. 1967. aastal tegi Kark oma esimese "sutsu" tehnikahuvilise noorukina Kaljo Kiisa filmis "Keskpäevane praam", läbimurdev filmiroll oli Olav Neulandi debüütlavastuses "Tuulte pesa" (1979). Praeguseks on neid filme, milles Tõnu Kargul on olnud kandev roll, rohkem kui 40. Lisaks osad mitme teise maa - nagu Venemaa, Soome ja Läti - filmides. Saates räägib Tõnu Kark oma filminäitlejatööst.

20 "Keskea rõõmud" (Eesti 1986)
Ühel 1986. aasta suvepäeval asuvad Tallinnast Lõuna-Eestisse imearst Niguli juurde teele kaks abielupaari ja üks nendega kaasa sõitev naine. Kogu viisiku sõidu eesmärgiks paistab olevat leida rohtu oma liiva niriseva elu parandamiseks.

21.10 "Hetki arhiivist. Tõnu Kark 7" (ETV 2017)
Toredaid hetki ETV arhiivist, kus peategelaseks Tõnu Kark.

21.25 "Nipernaadi" (Eesti 1983)
Toomas Nipernaadi teekond ümber suvise Eesti, talude ja perenaiste järgib kirjandusklassika ekraniseerimise kaanoneid. Rõõmus seikleja, kelle jaoks peaaegu kõik on võimalik, mängib naistega, tehes neid sellest hoolimata õnnelikumaks.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: