MUBA-s toimuval kontsertetendusel saab näha kahemeetrist Tiibeti pasunat

Dung-chen
Dung-chen Autor/allikas: Pressimaterjal

12. detsembril MUBA-s toimuval kontsertetendusel "Riitused maailma katuselt" saab teiste seas kuulda Tiibeti tuntuima muusikainstrumendi dung-chen'i kõla.

Tiibeti kultuuripärandi üks põnevamaid esitajaid, multiinstrumentalist Lobsang Chonzor mängib lisaks dung-chen'ile ka Tiibeti lautot (dranyen), flööti (lingbu) ja trummi (nga).

Kontsertetendus "Riitused maailma katuselt" on otsekui läbilõige Tiibeti vaimulikust ja ilmalikust kultuurist, mida publik saab kogeda laulu, maskitantsu ja pillimängu kaudu.

Lobsang Chonzori esituses saab näha riitustantse, millele lisavad atraktiivsust värvikad kostüümid ja rituaalsed maskid. 

Laval toimuvat aitab lahti mõtestada Peeter Vähi. 

Lobsang Chonzor on Tiibetist põgenenud pere järeltulija, kes kasvas üles Põhja-India mägedes, kuhu pärast Hiina kommunistide tagakiusamist oli pöördunud suur hulk tiibetlasi eesotsas Tema Pühaduse dalai-laamaga. Pere jätkas ka Indias Tiibeti kultuuripärandi edendamist ja nii sai Lobsangist oma ala hinnatud spetsialist, kes tutvustab kodumaa kultuuri maailmas.

Kontsertetenduse toob Eestisse festival Orient.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: