Lasteekraani jõulukalender üllatab iga päev uue vahva lastelooga

Lasteekraani jõulukalender 2022
Lasteekraani jõulukalender 2022 Autor/allikas: Tuuli Lepik

1. detsembril avaneb Lasteekraan.ee lehel jõulukalender, kust kõik muinasjutusõbrad leiavad iga päev uue lastejutu ja animatsiooni. Raadioteatri ja lasteajakirjaga Täheke koostööl valitud lugusid esitavad armastatud näitlejad.

1. detsembrist jõululaupäevani on Lasteekraani lehel avatud vahva jõulutöökoda, kus tegutsevad päkapikud ja jõuluvana, kes kingivad iga päev lastele uue loo. Jõulukalendri lastelugudes seiklevad nii inimesed, loomad, esemed kui ka tähed ja numbrid - avastamisrõõmu jagub igasse päeva.

Jõulukalender koosneb ajakirja Täheke lastejuttudest, mille on Raadioteatris sisse lugenud näitlejad Haide Männamäe, Rein Oja, Harriet Toompere, Sepo Seemann, Aarne Soro, Kristiin Räägel, Rasmus Kaljujärv, Kersti Heinloo ja Tõnn Lamp. Lood on kirjutanud Kadri Hinrikus, Juhan Voolaid, Andrus Kivirähk, Helena Koch, Reet Bobõlski, Doris Kareva, Markus Saksatamm, Triinu Laan, Liis Sein, Veiko Märka, Indrek Koff ja Kristiina Kass.

Lastejutud on pannud animatsioonidega elama Rebeka Kruus, Anu Kadri Uustalu, Siim Raud, Piret Lindau, Ariel Genrihov, Kristi Markov, Tormi Tobreluts, Maryliis Teinfeldt-Grins, Tuuli Maiste ning BFM Laste filmikooli ja Animakooli lapsed. Kalendri illustratsiooni on loonud Tuuli Lepik.

Lasteekraani jõulukalendrit saab vaadata siit. Kõiki lugusid on võimalik jõulukuul õhtujutuna kuulata ka Vikerraadiost.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: