Pärnu koolis haarab lapsi interaktiivne arvutama ja liikuma panev mäng

Foto: ERR

Pärnu Kuninga tänava koolis on populaarne interaktiivne mäng, mida mängides saavad lapsed end piisavalt liigutada ja näiteks peastarvutamist harjutada. Koolis käivad tihti mängimas ka lasteaialapsed.

Selle mängu olemasolust sai kooli kehalise kasvatuse õpetaja Elar Jaakson teada juhuslikult. Kuna mäng polnud just odav, jäi mõte sellist asja Kuninga tänava koolile soetada esialgu lihtsalt mõtteks. Aga siis sai asi teoks ja nüüd võivad õpetajad iga kord imestada, kuidas see lapsi kaasa haarab ja tõesti ka liikuma paneb.

Mängus tuleb spetsiaalsete pallidega puutetundlikul ekraanil tabada õiget vastust, kui on parasjagu päevakorral liitmine ja lahutamine või ükskõik milline võistlus.

"Lastele väga meeldib. Me oleme enda koolis mänginud kõikde lastega, kõikide klassidega ja siiani on tagasiside olnud väga positiivne. /.../ On kirjutatud teistest koolidest ka, et soovime tulla," rääkis Jaakson.

Lastele meeldivad üldiselt kõik selle mängu variandid, kus saab võistkondi moodustada ja siis proovida kaaslastest rohkem punkte saada. Aga mõnusa muusika järgi tantsuliigutusi teha meeldib samuti. Ja tuleb välja, et see polegi kõige lihtsam. Teed alles ekraanil just näidatud liigutust, kui juba näitab mehike uued sammud ette.

"Need mängud on ergutavad, mulle meeldib see. Mulle meeldivad sellised ergutavad mängud," rääkis Pärnu kesklinna lasteaia laps Paul-Kristjan.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: