Suri kassahiti "The Terminal" loomist inspireerinud Mehran Karimi Nasseri

Mehran Karimi Nasseri Pariisi lennujaamas 2004. aastal.
Mehran Karimi Nasseri Pariisi lennujaamas 2004. aastal. Autor/allikas: Scanpix/AFP

Mehran Karimi Nasseri, kelle ajendil loodi 2004. aastal film "The Terminal" peaosas Tom Hanksiga, suri 12. novembril Pariisi lennujaamas.

Nasseri elas Pariisi lennujaama esimeses terminalis aastatel 1988-2006, kuna jäi sinna pagulasena lõksu. Tal puudusid dokumendid, et tõestada enda Iraani päritolu ning ükski riik ei soovinud teda vastu võtta.

1999. aastal, pärast 11 aastat lennujaamas elamist, tagasid Prantsusmaa võimud Nasserile isikut tõendavad dokumendid, millega ta oleks saanud siseneda ükskõik millisesse Euroopa riiki, ent iraanlane keeldus lennujaamast lahkumast, sõnades, et kardab sealset mugavustsooni maha jätta.

2003. aastal, enne "The Terminali" filmi esilinastumist, saavutas Nasseri rahvusvahelise tuntuse oma erilise elukorralduse tõttu. "Ma mõistan, et olen kuulus," kommenteeris iraanlane toona. "Ma ei olnud huvitav, kuniks ma tulin siia," viitas ta lennujaama terminale.

Nasseri suri 76-aastasena südameataki tagajärjel Pariisi Charles de Gaulle'i lennujaamas, kuhu ta oli naasenud paar kuud varem, et seal taas kodutuna elada.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: The New York Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: