Eesti Laulu eelžürii liige Robert Linna: väga palju oli ühte auku igavaid laule

Sel nädalal selguvad kõik 2023. aasta Eesti Laulu poolfinalistid. Konkursi eelžürii liige Robert Linna tunnistas Raadio 2 hommikuporgrammis, et võistlusele saadeti väga palju sarnaseid lugusid.

Linna selgitas, et pärast seda kui ta oli ennast Eesti Laulu eelžüriisse lubanud, saadeti talle kõikidest konkursile saadetud lugudest koosnev esitusloend, kus nii lugude autorid kui ka esitajad olid anonüümsed ning žüriiliikmed nägid vaid lugude pealkirju. Kõik žüriiliikmed hindasid saadetud lugusid viie punkti skaalal ning 20 enim punkte kogunud laulu pääsevad edasi lauluvõistluse poolfinaalidesse.

Linna tunnistas, et punktide andmine ülemäära keeruliseks ei osutunud. "Kui ma olin sada lugu ära kuulanud, siis umbes 50 olid kindlalt null punkti saanud. Väga palju oli ühte auku laule, mis on minu jaoks hästi igavad," sõnas ta.

"Ma olen elu jooksul piisavalt muusikat kuulanud, et ma saan enam-vähem esimese paari sekundiga aru, kuhu see lugu läheb. Produktsiooni ja vokaalse kvaliteedi mõttes oli alla lati lugusid, mille kallal võiks veel tööd teha," nentis Linna.

Muusik märkis, et väga palju saadeti konkursile rokkmuusikat ja klaveriballaade. "Nendesiseselt ka skaala varieerus väga palju – oli rokilugusid, millele sai ka null pandud, ja lugusid, millele ma panin suisa viis punkti," sõnas ta.

Toimetaja: Karmen Rebane, saatejuhid Margus Kamlat ja Bert Järvet

Allikas: "Hommik!"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: