Bert On Beats avaldas uue albumi "Seven"

Bert Brikenfeldi alias Bert On Beats.
Bert Brikenfeldi alias Bert On Beats. Autor/allikas: Mari-Liis Saretok

Bert Brikenfeldi alias Bert On Beats avaldas uue albumi "Seven" oma kümne albumi saagast. Seni on saagast ilmunud "Ten" (2019), "Nine" ( 2020) ja "Eight" (2021).

"Nine" ja "Eight" olid nomineeritud Eesti Muusikaauhindadel aasta elektroonikaalbumi tiitlile ning 2020. aastal tunnistati tema album "Ten" samas kategoorias aasta parimaks albumiks. Bert Prikenfeld on Eesti Muuusikaettevõtluse Auhindadel tunnistatud parimaks muusikaprodutsendiks neljal aastal järjest. 

Lisaks mõjutustele nüüdisaja Aafrika ja Brasiilia elektroonilisest tänavamuusikast ning rütmidest, on uus materjal ja live setup suuresti inspireeritud teknost, elektrost ja postapokalüptikast ning analoogmasinatest endist.

""Seven" on suuresti inspireeritud dub-muusika elementidest, mida olen kokku sulatanud tumedama elektroonika, murtud biitide ja teknoga. Jalutades kusagil kivilinna džunglis, hakkas just selline soundtrack peas keerlema, kus liidrirolli võtavad kaikuvad vedrukajad, modulaarsüntesaatorite sügavad paksud bassid ja kajamasinate sudused huiked," selgitas Brikenfeld.

"Et soodustada mänguruumi viimastele mainitutele, siis on tõenäoliselt selle albumi biidid ka kindlasti kirjumad kui paaril viimasel albumil. "Seveni" loomise lõpufaasi salvestustel kaasasin suuresti ka oma täiesti uut live setup'i – kasutades trummimasinat ja modulaarsüntesaatorit," jätkas ta.

"Olen viimast nüüdseks tundma õppinud, ehitanud ja lahti võtnud viimased kolm aastat. Üritasin just live-sessioonideks valmistuda nii, et ma ei kasuta laval esimest korda arvutit, kui siis ainult salvestamiseks ja hilisemaks arranžeerimiseks, kuid see etapp ei toimu enam laval," lisas Brikenfeld.

Kuna tegemist on enamjaolt analoogtehnikaga, siis pea võimatu ühtegi esitust korrata, sest modulaarsüntesaatorite koosluse vastastikune mõju on justkui juhus ja totaalne kontroll ühes samas mõistes, selgitas ta.

"See aga annab võimaluse iga kord leida midagi uut ja kordumatut nii live-situatsioonis kui ka stuudiojämmidel. Nüüd püüdsingi osaliselt neid jam-sessioonidelt üles korjatud momente kokku koguda ja siia albumile lisada."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: