Pärstis tähistati raamatukogu 100. sünnipäeva ja raamatukoguhoidja 50. tööjuubelit

Elupõline raamatukoguhoidja Olga Sööt on Viljandimaal Pärsti raamatukogus töötanud 50 aastat, mis on täpselt pool ajast, mil see raamatukogu on rahvale vaimuvara jaganud. Pärsti raamatukogu on Olga Söödi esimene ja seni ainus töökoht.

Kolleegidele Pärsti Olga, kohalikele aga armastatud raamatukoguhoidja, seltsielu eestvedaja ja koduloouurija jääb endast rääkides tagasihoidlikuks. 71-aastane vanadaam moodsa aja vidinaid ei karda, nendeta raamatukogus enam hakkama ei saa.

"Mina ei karda (arvutit), aga on ikka palju õppida. Järjest tulevad uuemad arvutid ja uued süsteemid ja järjest tuleb midagi juurde õppida," rääkis Olga Sööt.

Kui Olga 50 aastat tagasi Pärsti raamatukogusse tööle tuli, oli riiulitel veidi üle 5000 raamatu, praegu on neid 13 000. Suur osa 120 lugejast usaldabki kirjavara valides Olga maitset, paljude arvates on ta lausa sündinud raamatukoguhoidja.

"Vist ainukene inimene, kes nii kaua on vastu pidanud nende raamatute sees. Aga peab ütlema, et kõik teda austavad ja kõik teda armastavad," rääkis lugeja Kersti-Mari Mattison.

"Kui inimestega läbi ei saa ja suhelda ei oska, siis ei tule lugejaid ka. Aga kui on väga hea inimene, siis tuleb ka lugejaid juurde. Ta on seltsiv ja väga hea inimene," ütles lugeja Olga Olesk.

"Ta ei jää kunagi ootama, et keegi midagi ära teeks, vaid asub ise kohe rõõmsalt asja kallale. Ta on väga korrektne ja tema peale saab alati loota ja kindel olla," rääkis ülemus Erika Lond Viiratsi raamatukogust.

Olga armastab roose, tema koduaias kasvab neid vähemalt 300. Teisipäeva õhtul, kui Pärsti raamatukogus tähistati kirjavaramu 100. sünnipäeva ja Olga 50 aasta tööjuubelit, kingiti päevakangelasele peamiselt vaid roose.

Olga niipea koju jääda ei kavatse. Raamatukogus on teda hoidnud ennekõike armastus inimeste ja selle töö vastu.

"Raamatukoguhoidja töö on kõige parem minu meelest, see on minu jaoks. Ja teist ma ei soovikski," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: