ERM kogub näituse tarbeks fotosid isadest

Eesti Rahva Muuseum.
Eesti Rahva Muuseum. Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Isadepäeval, 13. novembril avaneb Eesti Rahva Muuseumis näitus pühendusega kõikidele isadele. Näitus pannakse kokku ERM-ile saadetud isade fotodest.

Isade näitusele on oodatud kõikide isade fotod: isad nii puhkehetkel kui ka mõnd tööd tegemas, isad nii reisil olles poseerimas kui ka lastega mängimas. Näituse eesmärk on koguda kokku isade fotod, kus näeb neid igasuguseid igapäevaelu tegevusi tegemas.

Lisaks kõikide isade ühisnäitusele on alates 20. oktoobrist avatud ERM-is ka Kalmer Lehepuu näitus "Minu isa", mis portreerib tema isa Aaret. Näituse pidulik avamine toimub samuti isadepäeval.

Kõigi isade näitus ERM-i silla-alal jääb avatuks kuni 5. detsembrini, Kalmer Lehepuu näitus "Minu isa" aga 5. jaanuarini.

Foto oma isast palub ERM saata 5. novembriks e-mailile [email protected].

Fotode nõuanded:

  • Fotofaili lühim külg võiks olla vähemalt 2000 pikslit.
  • Lisa e-mailile kaasa fotol kujutatud isa nimi ja vanus ning foto autori nimi (pea silmas, et fotol olijad on Sulle andnud ka nõusoleku olla jäädvustatud ja näitusel esindatud).
  • Fotod võivad olla kaua aega tagasi tehtud või ka hiljuti üles võetud.
  • Kuna fotod lähevad hiljem ERM-i kogudesse, et hilisemad põlved ka neid näeksid, siis võimalusel lisa fotole kaasa mõned laused: kus see tehtud on ja mis tegevused fotol kajastatud on.
  • Kõik pildid saavad 13. novembril avataval näitusel oma auväärse koha.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: