Tänavu WOMEX-i festivalil esinev Duo Ruut avaldas värske singli

Duo Ruut
Duo Ruut Autor/allikas: Ako Lehtmets

13. oktoobril ilmus Duo Ruudul singel "Liisa pehmes süles", mis jõuab muuhulgas esitusele ka sellistel mainekatel festivalidel nagu WOMEX Portugalis ja Trans Musicales Prantsusmaal.

Ansambel Duo Ruut (Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi) on rahvusvahelises mastaabis aina hoogu kogumas. Sel aastal on ansambel jõudnud näiteks Saksamaa, Austria, Belgia, Hispaania, Itaalia, Soome, Rootsi ja Serbia lavalaudadele.

Lisaks erinevatele kontserdisaalidele ja festivalidele on noored muusikud jõudnud tänavu valdkonna tippsündmuste programmi. Näiteks kutsus Prantsusmaalt pärit muusikatööstuse suurkuju Jean-Louis Brossard Duo Ruutu koguni kuue kontserdiga mainekale Trans Musicalesi festivalile esinema. Aasta algas aga ansambli jaoks esinemisega tuntud festivalil Eurosonic Noorderslag, mis küll paraku sai toimuda vaid digitaalselt. Ühtlasi oli Duo Ruut tänavu üllatusesineja ka Alexela kontserdimajas toimunud Jose Gonzaleze kontserdil. Samuti on koosseis alustanud koostööd mitme välismaa agentuuriga.

Järgmisel nädalal sõidab Duo Ruut Portugali, et anda kontsert maailmamuusika tähtfestivalil WOMEX. Kontserti salvestab Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU), tänu kellele jõuab live-etteaste novembris Klassikaraadio vahendusel Eesti kuulajateni.

Ansambel otsustas enne välisreise fänne ka värske singliga kostitada. "Seda lugu on palju küsitud, niisiis otsustasime ta välja panna," põhjendasid artistid Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi uut lugu ning tänasid inspiratsiooni eest koosseisu Tintura. "Lisaks sobib see lugu hästi oma meeleolult nii sügisesse kui ka käesolevatesse aegadesse."

"Liisa pehmes süles", viib tagasi aastasse 1995, mil eestlased Siberis laulsid õnnetust armastusest ja truuduse murdmisest. "Loos segunevad uus ja vana, inimlikkus ja igatsus, mis tänases kontekstis ning suhetes Venemaaga omandab taas kord uue tähenduse. Usume, et seda lugu on oluline rääkida", sõnas ansambel.

Duo Ruutu saab Eestis kuulda 3. novembril Theatrumis.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: