Katariina Libe "Võrsete" esietendumise eel: kõige rohkem huvitab mind see, mida ma lavalt näen

22. oktoobril esietendub Vanemuise teatris Katariina Libe kirjutatud näidend "Võrsed", mille seab lavale Tiit Palu. Vikerraadio hommikuprogrammis rääkis Libe sellest, mida ta lavastusest enim ootab.

Vanemuises esietenduv lavastus on esimene Libe kirjutatud näidend, mis teatrilavale jõuab. Kirjanik tunnistas, et ootab lavastust suure huviga, sest soovib näha, millistele teemadele lavastuses keskendutakse. "Kõige rohkem huvitab mind see, mida ma sealt lavalt näen – kas neid kõnetas sama asi ja nad jutustavad seda lugu samal põhjusel."

"Võrsete" peategelane on 40. aastates naine, kes soovib last saada. Libe tunnistas, et tema jaoks olid näidendit kirjutades loos olulisemad hoopis muud tahud ja ülejäänud lugu tekkis selle ümber.

"Minu jaoks on see selles mõttes võõras mure, sest minu esimene laps sündis, kui ma olin 22-aastane ja täiesti ootamatult tuli oma elu selle ümber uuesti planeerida. Selles mõttes on see mõte minu jaoks täiesti võõras ja võib-olla oli see pigem selline huvitav mõttemäng, et mida tunneb üks inimene, kes sellises olukorras on," selgitas ta.

Igapäevaselt töötab Libe ajakirjanikuna. Ta usub, et just see töö on teda raamatute kirjutamisel aidanud. "See õpetab aru saama, kus on lugu, mis on lugu, millega algab üks lugu ja kuidas jutustada lugu," sõnas ta.

Toimetaja: Karmen Rebane, saatejuhid Margit Kilumets ja Janek Luts

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: