Vabaõhumuuseum kutsub Piiriveere sibula ja kala päevale

Vabaõhumuuseum kutsub 1. oktoobril Piiriveere sibula ja kala päevale.
Vabaõhumuuseum kutsub 1. oktoobril Piiriveere sibula ja kala päevale. Autor/allikas: Vabaõhumuuseum

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub 1. oktoobril Piiriveere sibula ja kala päevale, kus saab osa setude ja vanausuliste lõikusaja kombeid tutvustavatest kontsertidest, õpitubadest ja sügisesest laadast.

"Piiriveere sibula ja kala päeva süda on kogukonnaliikmed, kes sõidavad kokku üle terve Eesti, et Tallinnas oma piirkonna kultuuri, lõikusaja kombeid ja uuemaid saavutusi tutvustada," sõnas vabaõhumuuseumi lõimumis- ja sotsiaalsete programmide juht Einike Sooväli. "Kindlasti tasub võtta kaasa hea tuju ja seada sammud vabaõhumuuseumisse, kus saab osa nii tõelisest seto mihklipäivä kirmasest kui ka Peipsiveere sügisestest kommetest," lisas Sooväli. 

Tegevused toimuvad kell 10–16 muuseumi setu talu ja peipsivene maja ümbruses. Kell 11.30 algab setukeelne mihklipäeva palvus, mille järel saab talude vahelisel külavainul osa setu kogukonna sügispeost, mida veab leelokoor Sõsarõ. Kell 14.30 algab slaavi rahvalaulude kontsert. Päeva jooksul saavad külastajad mängida rahvamänge ja juua kosutavat samovariteed. Sügiseselt laadalt saab soetada värsket toidukraami, kaunist käsitööd ja ehedat Peipsi sibulat. 

Taludes valmistatakse sibula- ja kalaroogasid ning setu mihklipäeva toite. Peipsivene majas saab näha ja uurida lähemalt, kuidas käib kapsa raiumine ja hapendamine, ning võtta osa Pavel Varuninui vanausuliste lubokkide õpitoast. Setu talus tutvustab Elvi Nassari setude rahvarõivaid ja huvilised saavad meisterdada slaavi ja soome-ugri kaitsenukke. 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: