X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Füsioterapeut: lihastreening peaks kõikidel kaks korda nädalas plaanis olema

Füsioteraapia kliiniku füsioterapeut Katre Lust-Mardna käis esmaspäeva hommikul "Terevisiooni" stuudios rääkimas lihastreeningu olulisusest, mainides, et lihastreening peaks nii lastel kui ka täiskasvanutel kaks korda nädalas plaanis olema.

Lust-Mardna sõnul soovitatakse tänapäeval lihastreeninguid alustada alates viiendast eluaastast lastega, kes suudavad jälgida täpsemaid ohutusinstruktioone ja endale mitte liiga teha. "Lihastreening peaks olema kaks korda nädalas menüüs kõikidel, nii täiskasvanutel kui ka lastel," märkis ta.

Lihastreening peaks Lust-Mardna sõnul olema teisi treeninguid toetav, luues samal ajal parema rühi ning samal ajal aidates lastel koolilaua taga paremini hakkama saada. Samuti märkis ta, et lihastreeningud aitavad toetada südame veresoonkonna tööd.

Viie- kuni seitsmeaastastel soovitab füsioterapeut harjutusi alustada oma keharaskusega – esialgu piirdudes ühe või kahe seeriaga ning tulevikus koormust kasvatades. Samuti pani Lust-Mardna lapsevanematele südamele, et lapsed ei peaks liiga vara asümmeetrilistes spordialadega alustama. "Liiga palju ja liiga varakult hästi spetsiifilisi asju pole hea."

"Hästi oluline on treeningute variatiivsus ning ei tohi olla järske koormusetõuse. Öeldakse, et suured koormused ei põhjusta meile vigastusi, vaid järsud koormusetõusud," lisas ta.

Vaata, milliseid lihastreeinguid füsioterapeut teha soovitab:

Toimetaja: Toimetaja: Karmen Rebane, intervjueeris Juhan Kilumets

Allikas: "Terevisioon"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: