Narvas korraldatakse esimest korda integreeriv tantsupidu

Sel laupäeval, 24. septembril toimub Narvas esimest korda tantsupidu, kus tantsitakse nii eesti, tšuvaši kui ka ukraina rahvatantse. Korraldaja Jaana Linno tutvustas "Terevisioonis" tantsupidu lähemalt.

Tantsupidu leiab aset Narvas EV100 pargis. "Meil on kümme eesti rahvatantsu, üks tšuvaši ja üks Ukraina rahvatants," lausus Ida-Virumaa vabatahtliku noorteühingu kommunikatsioonispetsialist ja tantsupeo korraldaja Jaana Linno. "Tasub ka mainimist see, et see tantsupidu on pühendatud Ullo Toomi 120. sünniaastapäevale."

"Tegemist on integreeriva tantsupeoga," jätkas ta. "Me saime kõige kiiremini kontakti nendega," viitas ta rahvatantsudele, mis tantsupeol esindatud on. "Aga tahaks järgnevatel tantsupidudel aina rohkem ja rohkem ka teisi esile tuua."

"Neil on praeguseks 12 inimest kaasatud ja nad tegelikult tegutsevad täiesti aktiivselt ning püüavad oma seltsi ja rahvust Narvas esile tuua," rääkis Linno tšuvaši tantsutrupist.

"Ma olen tantsimisega terve elu tegelenud, nii et minu jaoks ei ole nii raske," vastas ta küsimusele, kas tšuvaši tants on tema jaoks võrreldes teiste rahvatantsudega keeruline.

"Hetkel on registreerunud 12 truppi," sõnas Linno. "Ja tegelikult mahub veel," tegi ta üleskutse ka teistele tantsijatele registreeruda.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Terevisioon", intervjueerisid Juhan Kilumets ja Katrin Viirpalu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: