EFTA-del pälvisid tunnustuse ka mitu ERR-i telemaastiku tegijat

Kai Väärtnõu
Kai Väärtnõu Autor/allikas: Priit Mürk/ ERR

Reedel, 16. septembril toimunud Eesti filmi- ja teleauhindade galal pälvisid ERR-i tegijad mitu auhinda.

EFTA tunnustas parimaks päevakajaliseks saateks "Pealtnägija", mille auhinna võttis vastu Mihkel Kärmas, kes sõnas, et viimasel ajal on küll olnud rohkem halbu kui häid uudiseid, kuid vahel tuleb ka keerulistest asjadest rääkida.

Parima uue tulija auhinnaga pärjati Anna Pihli saade "Sinu uus sugulane". Pihli sõnul pani menukas telesaade aluse uuele trendile, kus inimesed soovivad temalt pidevalt teada saada, kes nende kuulsad sugulased on.

Aasta parimaks intervjueerijaks valis žürii Mirko Ojakivi "Esimesest stuudiost". "Ma tänan kõiki vaatajaid ja meie õnn on see, et "Esimesel stuudiol on neid väga palju," lausus Ojakivi. ""Esimene stuudio" ei ole ühemeheprojekt - meid on kolm: Andres, Johannes, mina, ja on ka väga palju inimesi, kes igapäevaselt töötavad selle saate heaks."

Aasta parimaks sisuloojaks nimetati Kai Väärtnõu ("Ringvaade", "Siin me oleme", "Ühe maja lugu"). "Kui Kajar Kase mind kümme aastat tagasi telesse toimetajaks kutsus, siis ta ütles, et selles ametis jääb hästi ruttu vanaks, paksuks ja kiilakaks. Ma olen poolel teel, ent sellest hoolimata, Kajar, suur tänu sulle - see on täiesti elumuutev asi töötada televisioonis," sõnas Väärtnõu.

Heleri All ("Ringvaade, "Maahommik") nimetati aasta parimaks reporteriks. "Mul on väga hea meel, ma väga armastan televisiooni, aga eriti hea meel on mul selle üle, et ma saan iga päev teha tööd koos inimestega - nagu näiteks aasta sisulooja Kai - keda ma kogu südamest armastan ning keda ma väga imetlen ja fännan," tänas All.

Parimaks meesnäitlejaks sarjas nimetati tänavu Egon Nuter ETV eetris olevast sarjast "EnsV". "Suure saladuskatte all ütlen, et mul on kodus üks naine, kes alati mind tööle saates ütleb, et oleksin jälle kõige parem. Mul on täna hea meel öelda, et saan ta soovidele vastu tulla," rääkis Nuter auhinda vastu võttes.

Parima tõsielusaate tunnustuse pälvis tänavu ETV eetris olnud seriaal "Metsavennad". "Suur tänu Inspirale ja ERR-ile, sest ilma nendeta seda saadet ei oleks olnud näha," sõnas produtsent Laur-Leho Kaljumets oma kõnes.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: