Sass Henno "Mina olin siin" teisest osast: loodan, et minu põlvkond loeb seda

Sel sügisel ilmus 17 aastat pärast romaani "Mina olin siin. Esimene arest" kirjutamist kirjanik Sass Hennol teose teine osa "Mina olin siin 2. Tagasitulek". Henno tunnistas "Ringvaatele" antud intervjuus, et loodab, et uut raamatut loevad ka need, kes omal ajal esimese osa kätte võtsid.

Henno sõnas, et teose teine osa sündis tänu kirjaniku klassivennale Pent Talvetile, kes 2005. aastal raamatu jaoks illustratsioonid lõi, ja Martin Kivirannale, kes raamatut kirjastas ja pidevalt uuris, millal kirjanik teist osa kirjutama hakkab. "Ma küll puiklesin vastu, aga aastal 2022 see tuli."

Henno tõdes, et 17 aastat tagasi ilmunud esimesele osale järje kirjutamine osutus üsna raskeks, sest romaani kahe osa vahel ajalist hüpet ei toimu, mistõttu pidi kirjanik ajastule omaste detailide kohta informatsiooni internetist otsima. "Jumala palju asju pidin uuesti meelde tuletama," märkis ta.

Eelkõige loodab kirjanik, et uut raamatut loeb tema põlvkond, kes omal ajal ka esimese raamatu läbi luges. "Seda, kas tänane Z-generatsioon sealt midagi leiab, ma ei tea," tõdes ta.

Toimetaja: Karmen Rebane, intervjueeris Anna Pihl

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: