Avoid Dave avaldas eestikeelse albumi "Allika Miis"

Projekti Avoid Dave taga peitub produtsent Taavi Paomets.
Projekti Avoid Dave taga peitub produtsent Taavi Paomets. Autor/allikas: Marleen Evisalu

Produtsent Taavi Paomets andis projekti Avoid Dave alt välja viienda albumi "Allika Miis", mis on täis eestikeelseid lugusid.

Pärimusega tutvumise ja õpingute järel muutus Paometsa sõnul nii tema heli- kui ka kõnekeel.

"Kolme aastaga võib palju juhtuda. Plaat võtab kokku mu läbielamised ja mõtted ausamal moel kui kunagi varem ja on mulle isiklikult väga oluline album" kommenteeris Paomets.

Plaadil teevad kaasa Martin Petermann trummidel ning lisavokalistide ja autoritena Kelly Vask ja Kristel Aaslaid. Sämpeldatud rahvapille mängisid Kerli Kislõi ja Brett Hiob.

Plaat sisaldab ka kahte rahvamuusika sugemetega teost. Üks on "Haani Miis" remiks ansamblilt Leik (Kelly Veinberg, Elina Kasesalu) ning teine 1926. aasta Kihnu laulu arhiivisalvestuse töötlus.

Albumi juures töötasid veel Liina Saar, Bert Prikenfeld, José D. Neves, Sten-O. Moldau ja Johannes Lõhmus. Kujunduse eest vastutas Lepatriinu ehk Triinu Paomets. Plaadi stilistikas on motiive Hiiumaast, kus peituvad ka Triinu ja Taavi juured.

Avoid Dave esitleb uut plaati 15. oktoobril Hiiumaal asuvas Tuuletornis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: